Menu / szukaj

Wystartował I turnus zimowych półkolonii!

W poniedziałek zajęciami integracyjnymi w świetlicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce dzieci zainaugurowały wypoczynek w ramach półkolonii „Ferie w Mieście 2019”. Jako pierwsze zimową przygodę zaczęło 50 dzieci w wieku 7-9 lat. Maluchy są podzielone na 3 grupy tematyczne (sportową, pływacką i taneczną). Po pierwszych grach i zabawach zapoznawczych przyszedł czas na spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Obozowicze mogli przetestować sprzęt funkcjonariuszy, a także dowiedzieć się o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Następnie dzieci wyruszyły na zajęcia tematyczne. Pływacy oprócz zajęć w wodzie odwiedzili też salę zabaw „Odjazdowo”. Tancerki oprócz zumby udały się również na krytą pływalnię. Z wodnych atrakcji skorzystali też sportowcy, którzy po wyczerpujących zajęciach na lodowisku regenerowali siły w wodzie.

Drugi dzień rozpoczął się od zbiórki i wyjazdu do Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych gdzie dzieci pod okiem wspaniałego trenera narciarstwa Piotra Zaręby uczyły się podstaw jazdy na „biegówkach”. Ponadto dzieci skorzystały z kuligu. Po przejażdżkach maluchy mogły upiec kiełbaskę przy ognisku, a wychowawcy zadbali o to aby nikt się nie nudził organizując różnego rodzaju gry i  zabawy. Po powrocie do Sokółki każda z grup przystąpiła do swoich zajęć tematycznych.

W dniu dzisiejszym po porannej zbiórce dzieci wsiadły do autokaru i udały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszymi zajęciami będzie gra tematyczna w Muzeum Wojska, a następnie cała grupa uda się do parku trampolin.

Na jutro zaplanowana jest największa atrakcja półkolonii czyli wyprawa do WOSiR Szelment, gdzie dzieci będą uczyć się i doskonalić jazdę na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Organizatorami półkolonii są:

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Wypoczynek odbywa się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce w ramach gminnego programu profilaktyki uzależnień alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii.

Galeria zdjęć z pierwszych dni „Ferii w Mieście 2019”: