Menu / szukaj

Drużyna „KOR-GAZ” zdobyła Puchar Burmistrza Sokółki!

W ostatnią sobotę 2018 roku na boisku piłkarskim ze sztuczną murawą OSiR w Sokółce rozegrany został VII Sylwestrowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki. Do rywalizacji przystąpiło 6 ekip, a sędzia główny zadecydował o podziale drużyn na dwie grupy. Po prawie 3 godzinach piłkarskich zmagań wyłoniono po 2 najlepsze drużyny z każdej z grup, które następnie zmierzyły się w meczach półfinałowych. Zanim najlepsi przystąpili do walki o finał, o 5 miejsce zmierzyły się drużyny: „Lekkowarzywni F. C.” oraz „Soccer Stars”. Nieco lepsza okazała się druga z wymienionych ekip (4:2).
Oba półfinały zakończyły się dość wysokimi wynikami:
KOR-GAZ – 4 FUN  7:2
BARTER – Koledzy i Baran  7:3.
Mecz o 3 miejsce oraz finał były bardziej wyrównane i przyniosły dużo więcej emocji. W rywalizacji o miejsce na najniższym miejscu podium po zaciętym meczu 6:4 zwyciężyła drużyna „Koledzy i Baran”. W finale po upływie regulaminowego czasu gry utrzymywał się wynik 4:4, a o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy „KOR-GAZu” zwyciężając z „BARTEREM” 3:2.
W imieniu Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej oraz Dyrektora OSiR w Sokółce nagrody wręczył Krzysztof Zaniewski. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Sokół 1946 Sokółka.

Klasyfikacja końcowa:

  1. KOR-GAZ
  2. Barter
  3. Koledzy i Baran
  4. 4 FUN
  5. SOCCER STARS
  6. Lekkowarzywni F.C.

W przerwach między meczami zawodnicy mogli napić się gorącej herbaty, ogrzać się przy ognisku oraz upiec kiełbaski.
Organizatorami  turnieju byli:
Burmistrz Sokółki
OSiR w Sokółce
Sokół 1946 Sokółka