Menu / szukaj

I Rajd Sokólski już w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend w naszym mieście odbędzie się prekursorska impreza, która niewątpliwie podniesie ciśnienie wszystkim miłośnikom motoryzacji. Zostanie zorganizowany I Rajd Sokólski, który swoim patronatem objęła Burmistrz miasta Ewa Kulikowska. Są to ostatnie zmagania w Szuter Cup-Szutrowy Puchar 2018.

Cała impreza rozpocznie się w sobotę 13 października sprawami administracyjnymi, zapoznaniem z trasą i ceremonią startu o godzinie 17:00 zlokalizowaną przy Urzędzie Miejskim w Sokółce. Z tego też miejsca w niedzielę 14 października o godzinie 10:00 wszystkie załogi ustawią się na starcie i ruszą do ostatniej w tym roku batalii o punkty. Twarde, zróżnicowane i zupełnie nowe dla wszystkich załóg rajdowych dwa odcinki specjalne w Gminie Kuźnica tj. „Czepiele” (6,45 km) i „Kuźnica” (8,30 km), przejeżdżane będą trzykrotnie. Łącznie 44 km rywalizacji.

Z tego miejsca chcielibyśmy przygotować wszystkich na pewne utrudnienia w ruchu drogowym, mianowicie:

  • Piątek od godz. 19:00 do niedzieli do godz 20:00 (13-14 październik) – parking przy Urzędzie Miejskim, Plac Kościuszki 1, będzie zamknięty.
  • Sobota (13 października) – od godz. 13:00 do godz. 19:00 i w niedzielę (14 października) od godz. 6:30 do godz. 20:00 – wyłączona zostanie z ruchu ulica Plac Kościuszki przy Urzędzie Miejskim.
  • Niedziela (14 października) – od godz. 6.30 do godz. 20:00 zostaną zamknięte odcinki ulic I Maja, Lelewela oraz Plac Kościuszki przed kinem.
  • Niedziela (14 października) – od godz. 9:00  do godz. 17:00 zostaną wyłączone z ruchu odcinki dróg gminnych i powiatowych w pobliżu miejscowości Chreptowce, Kuźnica, Kuścin, Wyzgi, Długosielce i Parczowce.

Zapraszamy również do kibicowania przy trasie rajdu, koniecznie  przestrzegając poleceń służb porządkowych (tzw. SAFETY).To ostatnie tego typu zawody w tym roku, więc nie możecie ich przegapić. Do zobaczenia na trasie!

(źródło: www.rajdsokolski.pl)