Menu / szukaj

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix w Tenisie Ziemnym za nami!

19 sierpnia na kortach OSiR odbył się czwarty turniej z tegorocznego cyklu Grand Prix w Tenisie Ziemnym. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nich udział jedenastu tenisistów. Wśród uczestników znalazły się również osoby spoza powiatu sokólskiego, które po raz pierwszy spróbowały swoich sił na naszych kortach. Co ciekawe, w turnieju wzięły udział także dwie przedstawicielki płci pięknej.

Liczba zgłoszonych zawodników umożliwiła przeprowadzenie turnieju w systemie brazylijskim, który gwarantował każdemu z nich rozegranie co najmniej dwóch meczów. Wiązało się to jednak z dużą ilością spotkań, a ostateczne rozstrzygnięcia znane były dopiero po siedmiu godzinach wyczerpujących zmagań.

Długie mecze eliminacyjne wyłoniły skład półfinałów. W pierwszym z nich Piotr Borowski pokonał Natalię Lewczuk (6:1), a w drugim Jerzy Czarnecki odniósł pewne zwycięstwo nad Łukaszem Marculewiczem (6:0).

W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Łukasz (6:2), który skutecznie wykorzystywał błędy zmęczonej poprzednimi spotkaniami Natalii.

Z kolei mecz finałowy to, zgodnie z tegoroczną tradycją, spotkanie Piotra Borowskiego z Jerzym Czarneckim. Panowie zmierzyli się już we wcześniejszej rundzie niedzielnego turnieju, w której zwycięstwo odniósł Piotr (6:3). W meczu o triumf w całym turnieju również nie było zaskoczenia i to właśnie Piotr Borowski zwyciężył ponownie ze swoim doświadczonym kolegą (6:1).

Warto zauważyć, że w niedzielnych zawodach po raz pierwszy udział wzięli trzynastoletni członkowie sokólskiej sekcji tenisa ziemnego – Izabela Romaniuk oraz Damian Dzienis. W swoich meczach zaprezentowali oni kilka efektownych zagrań i można było dostrzec ich dobre podstawy techniczne. Przypomnijmy, że młodzi tenisiści są podopiecznymi zwycięzcy niedzielnych zawodów. W kolejnych tygodniach będą dalej doskonalić swoje umiejętności pod okiem Piotra Borowskiego i w niedalekiej przyszłości z pewnością będą na równi konkurować z dorosłymi zawodnikami.

Najlepsi zawodnicy otrzymali w nagrodę pamiątkowe puchary. Pełna klasyfikacja zawodów prezentuje się następująco:

  1. Piotr Borowski

  2. Jerzy Czarnecki

  3. Łukasz Marculewicz

  4. Natalia Lewczuk

         5-6. Marek Nelke, Mirosław Grabowicz

         7-8. Adam Antonowicz, Damian Dzienis

        9-11. Izabela Romaniuk, Jan Kujawski, Sebastian Żołądkowski.

Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach już we wrześniu!