Menu / szukaj

IV SOKÓLSKI TRIATHLON już za nami!

Tuż przed południem zakończyła się rywalizacja podczas IV Sokólskiego Triathlonu. Panujący dzisiaj żar słoneczny był dodatkowym utrudnieniem na i tak wymagającej wielkiego wysiłku trasie. Każdy startujący zawodnik miał do pokonania dystans złożony z trzech etapów: pływanie (400 m.), jazda rowerem (16 km.) oraz bieganie (2,5 km.). Najlepszym z najlepszych okazał się Grzegorz Popławski, który uzyskał wynik 0:42:26. Z kolei wśród pań triumfowała Aleksandra Kieda z czasem 0:49:41.

Wspólnie stworzyliście wspaniałe sportowe widowisko. Cudownie się to oglądało! Wielka pasja, profesjonalizm, zacięcie, masa pozytywnej energii. To można było wyczytać z twarzy i postawy naszych dzisiejszych zawodników. Godziny treningu oraz litry wylanego potu – wszystko to zaowocowało, bo każdy kto pokonał naszą trasę powinien czuć się dzisiaj mistrzem. Dodatkowo oprócz biegów dla dorosłych daliśmy się „pościgać” również dzieciom. Głównemu wyścigowi towarzyszyły biegi krótkie oraz dwie konkurencje będące przedwstępem do samego wielkiego triathlonu – aquathlon i duathlon. Startujących w tych konkurencjach młodych pasjonatów sportu z pewnością za kilka lat z przyjemnością będziemy oglądać w głównej rywalizacji. Spisaliście się świetnie!

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko. A na zakończenie podczas uroczystej dekoracji wraz z Prezesem SCSiR Krzysztofem Zaniewskim wręczyli zwycięzcom wspaniałe nagrody w postaci czeków do sklepu sportowego. Dodatkowe nagrody-niespodzianki rozlosowaliśmy podczas loterii.

Jeszcze raz wszystkim dzisiejszym zawodnikom – tym dużym i tym małym, gratulujemy pokonania trasy i niekiedy samych siebie! 

Oto pierwsze trzy miejsca w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet.

Kobiety:

1 miejsce – Aleksandra Kieda

2 miejsce – Sylwia Gawrych

3 miejsce – Alicja Zawistowska

Mężczyźni:

1 miejsce – Grzegorz Popławski

2 miejsce – Mariusz Wowtoniuk

3 miejsce – Paweł Klejzerowicz

Oto pełne wyniki: Wyniki