Menu / szukaj

Tenisiści uczcili Święto Konstytucji 3 Maja na sokólskich kortach

W miniony czwartek na kortach OSiR odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Bardzo ciepła i słoneczna aura, a przede wszystkim charytatywny cel imprezy – zbiórka pieniężna na zakup protezy dla Dawida Paszko, przyczyniły się do dosyć dużego zainteresowania pierwszymi w tym roku zawodami wśród amatorów tej dyscypliny sportu.

Do rywalizacji przystąpiło dwunastu uczestników, dlatego organizatorzy zadecydowali o zastosowaniu brazylijskiego systemu rozgrywek, w którym dopiero druga porażka wiązała się z eliminacją danego zawodnika z turnieju. Wszystkie mecze były rozgrywane do jednego wygranego seta. Po niemal siedmiogodzinnych i bardzo wyczerpujących zmaganiach znana była końcowa klasyfikacja zawodów:

  1. Piotr Borowski
  2. Mateusz Sołowiej
  3. Rafał Bielski
  4. Wojciech Kowalewski

5-6. Konrad Piekarski, Andrzej Dowgiert

7-8. Łukasz Marculewicz, Jerzy Czarnecki

9-12. Michał Borowski, Lech Pilcicki, Emil Picewicz, Mirosław Grabowicz

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Już wkrótce tenisiści będą mieć możliwość zweryfikowania swoich umiejętności w kolejnych rozgrywkach. W najbliższym czasie planowane jest wznowienie cyklu Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym, którego pierwsza edycja odbyła się w naszym mieście w ubiegłym roku. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału!