Menu / szukaj

Hokej na lodzie tym razem na lodowisku BOSiR!

Kolejny sparing w hokeju na lodzie za nami! Sokólszczanie wciąż zostają niepokonani, chociaż tym razem rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana.

Hokeiści z Sokółki w sobotnie późne popołudnie stoczyli bój z Husarią Białystok. Drugie spotkanie tych znakomitych drużyn rozstrzygnęło się na obiekcie rywali – Lodowisku BOSIR. 

Cały mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla Sokółka Team. Dodatkowo zostały wykonane rzuty karne, które skromnym wynikiem 2:1 przypieczętowały zwycięstwo naszych. Te dwa celne trafienia należały do dyrektora OSiR Sokółka Piotra Rygasiewicza.

Jednak przy tym należy oddać przeciwnikom część zasług, gdyż podzielili się oni z naszą drużyną swoim zawodnikiem, który w tym sparingowym meczu bronił bramki Sokółki Team. Było to dla nas ogromnym wzmocnieniem – bramkarz z Husarii wyciągał niewyobrażalne krążki. Ponadto w tym spotkaniu drużyna z Białegostoku postawiła na mniej doświadczonych (ale bardzo uzdolnionych) zawodników – juniorów, którzy szkolą się tam na wielkich sportowców.

Dzięki uprzejmości kolegów z Husarii zawodnicy z Sokółki uczestniczyli w profesjonalnym treningu poznając tajniki strategiczne gry w hokeja.

Na widowni wspierał zawodników poseł Mieczysław Baszko. Cały mecz przyniósł wiele pozytywnych emocji. A dzięki transmisji „na żywo” udostępnionej przez burmistrz Ewę Kulikowską wszyscy mieliśmy możliwość śledzenia tego sportowego widowiska.