Menu / szukaj

Wystartowały półkolonie „Ferie w Mieście!”

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy długo oczekiwane ferie zimowe. Jedną z głównych atrakcji, tegorocznej zimowej przerwy od nauki są półkolonie pod nazwą „Ferie w Mieście”. Na zbiórce pierwszego dnia przywitaliśmy ponad 50 dzieci, które zostały podzielone na 4 grupy: pływacką, taneczną oraz dwie ogólno-sportowe. Po przywitaniu dzieci  z nowymi wychowawcami wszyscy razem przystąpili do zajęć integracyjnych. Gry zapoznawcze oraz zabawy pozwoliły nawiązać lepszy kontakt obozowiczów  między sobą oraz z opiekunami. Kolejnym punktem dzisiejszych zajęć były pogadanki z funkcjonariuszami służb takich, jak: Policja, Straż Pożarna oraz Straż Graniczna. Tematem zajęć były zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy.

Po zakończonym spotkaniu młodzież podzieliła się na wcześniej ustalone grupy i przystąpiła do zajęć tematycznych tj. tańa, zabaw na pływalni, jazdy na łyżwach, gier i zabaw w hali sportowej SP nr 1 w Sokółce. Na pływalni dzieci najchętniej korzystały z dmuchanego toru przeszkód, który jest nowością i od dnia dzisiejszego na czas ferii wzbogaca ofertę atrakcji na basenie. W sali tanecznej królowała Zumba, a sportowcy oddawali się łyżwiarskiemu szaleństwu oraz szalonym zabawom sportowym. W dniu jutrzejszym dzieci wyjeżdżają do Malawicz Dolnych gdzie spróbują swoich sił w narciarstwie biegowym, wezmą udział w kuligu oraz upieką kiełbaski przy ognisku. Na koniec dnia czekają ich jeszcze zajęcia tematyczne.
Dziś na bieżni Stadionu Miejskiego odbyły się również pierwsze otwarte zajęcia z narciarstwa biegowego. Pod opieką doświadczonego trenera Piotra Zaręby wszyscy chętni mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt,skorzystać z wyznaczonej trasy biegowej oraz porad trenera. Zajęcia będą się odbywać podczas ferii od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 16:00. Zapraszamy!