Menu / szukaj

38 śmiałków na starcie Ekstremalnej Przeprawy 2017! (Foto, Wyniki)

W dniu wczorajszym podczas imprezy „Żegnamy Wakacje” odbyła się trzecia edycja Ekstremalnej Przeprawy. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych frekwencja dopisała, zarówno w kategorii dzieci, jak i dorosłych. Ponad dwudziestka maluchów (podzielona na trzy kategorie wiekowe) ścigała się na trasie mini przeprawy, która prowadziła przez plażę sokólskiego zalewu. Podczas gdy dzieci odbierały nagrody dorośli uczestnicy przeprawy rozgrzewali się przed swoim biegiem. Na starcie zameldowała się rekordowa liczba 38 zawodników (13 kobiet i 25 mężczyzn). Tegoroczna trasa była zdecydowanie bardziej wymagająca od poprzednich i nie tylko ze względu na deszcz, ale również dzięki nowym przeszkodom.

Organizatorzy zadbali o to aby nie było łatwo, przeprawy przez wodę, wspinanie się, czołganie, dźwiganie worków z piaskiem, ominięcie rugbystów to tylko niektóre z przeszkód. Im trudniej, tym większa satysfakcja na mecie. Na twarzach zawodników kończących Ekstremalną Przeprawę oprócz wielkiego zmęczenia było widać ogromną radość.

Gdy wszyscy zawodnicy minęli linię mety, a sędziowie podsumowali wyniki przyszedł czas na dekorację najlepszy w kategoriach kobiet oraz mężczyzn. Pamiątkowe puchary oraz czeki (pula nagród wyniosła 2200 zł) wręczyli: Poseł na Sejm RP Mieczysław Kazimierz Baszko oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Kategoria Kobiet:

  1. Sylwia Buńkowska
  2. Edyta Borucińska
  3. Dorota Siemieniuk

Kategoria Mężczyzn:

  1. Andrzej Ardziewicz
  2. Andrzej Jankowski
  3. Adam Supiński

Pełne wyniki: 

wyniki ekstremalna przeprawa

Organizatorzy:

– Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

– Urząd Miejski w Sokółce,

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,

– Sokólski Ośrodek Kultury,

– Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki,

– UKS Batory Sokółka.

Sponsorzy:

-Astec Sokółka – Piotr Jaworowicz,

-Eko-Gril Sokółka,

-Kaweta.pl – Mariusz Woronowicz – Pomoc Drogowa,

-PSB Profi – Radosław Kalinowski.

Partnerzy:

-Straż Miejska w Sokółce,

-Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Sokółce,

-Sokólski Klub Kolarski Sokół w Sokółce.