Menu / szukaj

Ruszył trzeci turnus półkolonii Wakacje w Mieście!

Od poniedziałku 7 sierpnia gościmy dzieci w ramach trzeciego turnusu półkolonii „Wakacje w Mieście 2017”. Punktualnie o godzinie 8:00 przed pływalnią zjawiła się gromadka ponad 40 dzieci. Po przywitaniu wychowawców i pożegnaniu rodziców obozowicze zostali podzieleni na trzy grupy tematyczne (sportową, taneczną oraz żeglarską). Pierwszym punktem programu były zabawy integracyjne. Dzieci poznały się nawzajem aby cały nadchodzący tydzień spędzić w przyjaznej i wesołej atmosferze.

Następnie wszystkie grupy udały się nad zalew gdzie przeprowadzono pierwsze zajęcia tematyczne. Żeglarze zapoznali się z żaglówkami „Optymist”, na których szkolić się będą przez najbliższy tydzień, sportowcy zagrali w piłkę, a tancerze i tancerki sprawdzili swoje umiejętności w tańcu „zumba”. Naszych obozowiczów odwiedzili też strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego oraz opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Ostatnią i jakże wspaniałą atrakcją tego dnia były przejażdżki motorówką oraz korzystanie z atrakcji motorowodnych.

W dniu dzisiejszym obozowicze wyjechali do parku trampolin w Białymstoku, gdzie będą się bawić i skakać do woli. Po powrocie do Sokółki czekają ich jeszcze zajęcia tematyczne z instruktorami.

Organizatorami półkolonii „Wakacje w Mieście 2017” są:

-Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

-Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,

-Urząd Miejski w Sokółce,

-Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Wypoczynek współfinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego oraz Kuratorium Oświaty  w Białymstoku.