Menu / szukaj

II Turnus półkolonii na ostatniej prostej!

I tak żwawym krokiem dobrnęliśmy do piątku… w dniu dzisiejszym pożegnamy się z kolejną wspaniałą ekipą  „Wakacji w Mieście 2017”.

Ale zanim to, wysyłam w świat jeszcze kilka wspaniałych wspomnień z wczorajszej wyprawy uchwyconych i zachowanych na poniższych fotografiach.

Jeszcze kilka słów o wczorajszej niezwykłej eskapadzie. Tym razem nasi obozowicze przenieśli się kilkadziesiąt lat wstecz, a wszystko to za sprawą historycznego Fortu Twierdzy Osowiec, po którym przyszło im wędrować. Całej tej wycieczce towarzyszył obdarowany wielkim poczuciem humoru przewodnik, który w sposób niezwykle realistyczny opisywał życie toczące się za murami tychże fortyfikacji. Przy tym cały czas angażował naszych podopiecznych do aktywnego uczestniczenia w zajęciach – zadawał pytania, opowiadał prześmieszne historyjki, przeprowadzał mini konkursy z nagrodami. Po pasjonującej lekcji historii dzieciaki szybko przetrawiły kiełbaski z ogniska i wyruszyły na zajęcia z przyrody. Wizytę w Biebrzańskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy od warsztatów z przewodnikami, którzy znają całą tą dzicz „od podszewki” (jest to możliwe?). Ale zanim wyprawa w głąb głuszy tematyczne zajęcia wprowadzające. Podczas wspólnej zabawy młodzi słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają tropy i szkielety występujących w parku zwierząt. Po warsztatach z części bardziej teoretycznej, dzieci zaproszono na „przechadzkę” w głąb nienaruszonego, dziewiczego, bagiennego lasu. Tu między innymi obozowicze poznali owadożerną rosiczkę, która prowadzi spokojny żywot wśród innych niezliczonych okazów flory. Na koniec dzieci ślicznie podziękowały za wspólnie spędzony czas i bogaty bagaż nowej wiedzy, po czym udały się w drogę powrotną do Sokółki. Zadowoleni, choć nieco umęczeni obozowicze bezpiecznie powrócili do swych domów.

Wypoczynek dzieci pod nazwą „Wakacje w Mieście 2017” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Organizatorami „Wakacji w Mieście 2017” są:

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,

– Urząd Miejski w Sokółce,

– Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.