Menu / szukaj

Młode tenisistki rywalizowały na kortach w Sokółce

W dniach 1-2 lipca na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce zorganizowany został Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki dla dziewczyn z roczników 2005-2006. Niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiły jednak rozegranie wszystkich meczów w zaplanowanym wcześniej terminie, dlatego dokończenie zawodów nastąpiło w poniedziałek – 3 lipca.

Do udziału w turnieju zgłosiło się pięć zawodniczek, które należą do sekcji tenisa ziemnego prowadzonej w ramach Sokólskiego Centrum Sportu i Rozrywki. Aktualnie w skład żeńskiej grupy wchodzi osiem dziewczynek, jednak cześć z nich nie mogła w tym terminie przystąpić do rywalizacji, ze względu na swoje wyjazdy wakacyjne. Nieduża liczba uczestniczek zadecydowała o rozegraniu turnieju systemem „każdy z każdym”. Organizatorzy postanowili, iż mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów, przy czym do wygrania seta konieczne było zdobycie czterech gemów.

W trakcie zawodów wszystkie tenisistki wykazały się niebywałą ambicją i starały się jak najlepiej zaprezentować umiejętności zdobyte w ostatnim czasie. Nie ulega wątpliwości, że każda dziewczynka znacząco poprawiła jakość swojej gry od ostatniego turnieju, który miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Świadczy o tym zwłaszcza długość prowadzonych wymian, w których występowało zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów oraz większa ilość uderzeń wygrywających.

Szczególnie interesujący przebieg miały spotkania Edyty Raczkowskiej i Julii Bagan (3:5; 4:5 (3:7)), Natalii Rećko z Martą Raczkowską (5:3; 5:3), a także Marty Raczkowskiej z Julią Bagan (3:5; 4:1; 3:5). Wszystkie z tych meczów rozgrywane były na wyrównanym i wysokim poziomie, a o ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydowały głównie pojedyncze błędy w końcówkach setów. Bardzo interesujące widowisko kibicom zagwarantował również ostatni mecz turnieju – Izabeli Romaniuk z Julią Bagan. Obie zawodniczki w swoich wcześniejszych zmaganiach nie odniosły żadnej porażki, dlatego ich rywalizacja toczyła się o pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. W tym spotkaniu zdecydowanie skuteczniejsza okazała się jednak Iza, odnosząc pewne zwycięstwo (4:0; 4:1). W trakcie całego turnieju Izabela Romaniuk straciła jedynie 3 gemy i tym samym obroniła tytuł, który wywalczyła na zawodach zorganizowanych w ubiegłym roku.

Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

  1. Izabela Romaniuk
  2. Julia Bagan
  3. Natalia Rećko
  4. Marta Raczkowska
  5. Edyta Raczkowska

Nagrody i gratulacje w imieniu Pani Burmistrz zawodniczkom przekazał Krzysztof Zaniewski – Prezes Sokólskiego Centrum Sportu i Rozrywki. Za przygotowanie dzieci do turnieju odpowiedzialny był Piotr Borowski, który razem z Łukaszem Marculewiczem w trakcie zawodów pełnił również funkcję sędziego. Wielkie podziękowania należą się dla rodziców i pozostałych kibiców, którzy licznie dopingowali wszystkie zawodniczki podczas ich zmagań na korcie.