Menu / szukaj

Młodzicy rywalizowali o mistrzostwo wojewodztwa na sokólskiej plaży!

W dniu dzisiejszym na boiskach do siatkówki plażowej sokólskiego OSiRu odbyły się mistrzostwa województwa podlaskiego w siatkówce plażowej w kategorii młodzików. Przy pięknej słonecznej pogodzie do rywalizacji przystąpiło 11 par z Białegostoku, Suwałk i Sokółki. Stawką turnieju oprócz medali, pucharów i tytułu mistrzów województwa był też awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

 

Zawody rozegrano systemem brazylijskim (druga porażka eliminuje z turnieju). Podczas ponad 5 godzinnych zmagań pogoda zdążyła spłatać psikusa organizatorom, najpierw deszcz przerwał grę na kilka minut, a na sam koniec turnieju – tuż po ostatnim gwizdku meczu finałowego nadciągająca burza zmusiła do komisję sędziowską do przeprowadzenia dekoracji medalowej w pobliskiej świetlicy. Pogodowe zawirowania nie trwały jednak zbyt długo i przed wyjazdem drużyn udało się zrobić wspólne zdjęcie na boisku.
W ostatecznym rozrachunku dobrze wypadli siatkarze z Sokółki, którzy pomimo różnicy wieku dzielnie rywalizowali ze starszymi przeciwnikami. W rezultacie jedna z sokólskich par uzyskała awans do półfinałów Mistrzostw Polski!
Klasyfikacja końcowa:
1. Michał Jarmołowski/Patryk Harackiewicz (SUKSS Suwałki)
2. Paweł Frankowski/Ernest Malinowski (BAS Białystok)
3. Bartosz Tarasiewicz/Dawid Mazurkiewicz  (BAS Białystok)
4. Damian Kucharewicz/Tomasz Naumowicz (UKS Mikolo Sokółka)
5. Konrad Rećko/Augustyn Jackiewicz (UKS Mikolo Sokółka)
5. Gabriel Jarosz/Dawid Aluszyk (UKS Mikolo Sokółka)
7. Jakub Kułak/Jakub Dubicki (BAS Białystok)
7. Gabriel Bagiński/Marcel Burdak (BAS Białystok)
9-12. Jakub Cichowlas/ Maciej Zabłocki (UKS Mikolo Sokółka)
Mateusz Skwarko/Dawid Awdziej (UKS Mikolo Sokółka)
Rafał Pyłko/Mateusz Łysik (UKS Mikolo Sokółka)