Menu / szukaj

Siatkarze rywalizowali nad zalewem w Sokółce

W dniach 27-28 maja na boiskach do siatkówki plażowej odbyła się XI edycja turnieju „Majówka z Siatkówką”. W tym roku organizatorzy przeprowadzili majówkę w 3 kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz chłopców rodzin 2001 i młodsi. Siatkarze i siatkarki trafili w tym roku na wyjątkowo słoneczną i upalną pogodę. Przy takich warunkach atmosferycznych gra na piaszczystych boiskach była wyjątkowo trudna, wymagała dużej wytrzymałości i odporności.

W sobotę 27 maja od godziny 9:00 rywalizację rozpoczęli młodzi siatkarze. Do rozgrywek w tej kategorii zgłosiło się 9 zespołów. Turniej rozegrano systemem „brazylijskim” czyli druga porażka eliminuje z turnieju. Chłopcy wykazali się dużą ambicją i wolą walki. Walka na boiskach trwała prawie 7 godzin.
Klasyfikacja końcowa:
1. Jakub Wołkowycki/Jakub Bruszewski

2. Adrian Rakieć/Jakub Cichowlas

3. Piotr Druć/Krystian Kuklicz

Tego dnia odbył się również turniej w kategorii kobiet. Niestety frekwencja nie dopisała i zgłosiły się tylko dwa damskie duety: Natalia Matusiak/Paulina Żukowska z Białegostoku oraz Natalia Borys i Anna Turko z Sokółki. Przyjezdne pewnie zwyciężyły z reprezentantkami gospodarzy sięgając po złote medale.

Drugiego dnia zmagań na boiskach pojawili się siatkarze w kategorii mężczyzn. Do zawodów przystąpiło 6 zespołów. Turniej tego dnia rozegrano systemem każdy z każdym. Przy intensywnym słońcu i wysokiej temperaturze gra była bardzo wyczerpująca i zawodnicy każdą możliwą chwilę spędzali w cieniu uzupełniając płyny.
Po ponad 4 godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców XI edycji turnieju  „Majówka z Siatkówką”:
1. Mariusz Magnuszewski/Sylwester Zając

2. Sebastian Romańczuk/Daniel Kowalko

3. Krzysztof Zaniewski/Krystian Markowski

W imieniu Burmistrza Sokółki oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce nagrody wręczył Krzysztof Zaniewski.

Organizatorami turnieju byli:

Burmistrz Sokółki
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce
UKS Mikolo w Sokółce

Turniej nie był ostatnim w tym sezonie. Już podczas obchodów Dni Sokółki rozegrany zostanie „turniej drużyn zakładowych/firm”. Szczegóły wkrótce!