Menu / szukaj

Gorąca rywalizacja podczas sokólskiego „Sokolego Biegu”

W dzisiejsze słoneczne przedpołudnie odbył się pierwszy, historyczny „Sokoli Bieg”  pod Patronatem Burmistrza Sokółki ulicami naszego miasta. Ta prekursorska impreza sportowa przyciągnęła przed Kino Sokół sporą grupę amatorów biegania, gdyż do rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych (poczynając od K0+) przystąpiło łącznie ok. 100 zawodników. Jak na pierwszy raz to całkiem nieźle ;)

Organizatorzy zawodów pragnąc zachęcić do startu jak największą liczbę osób przygotowali dwie różne trasy na trzech dystansach: 1,8 km, 4,3 km oraz 8,6 km. Tak więc każdy uczestnik mógł sam wykalkulować swoje „siły na zamiary” i dobrać trasę odpowiadającą własnym możliwościom psychofizycznym. Bowiem podczas takiego wysiłku obok przygotowania kondycyjnego dużą rolę odgrywa również taktyka i tzw. chłodna głowa. I tak obyło się bez większych potknięć i kłopotów – wszyscy zawodnicy pokonali obraną przez siebie trasę „śpiewająco”.

Dodatkowo obok zmagań dla dorosłych przygotowaliśmy coś specjalnie dla naszych najmłodszych sportowców – bo i takich nie brakowało! Zorganizowaliśmy dla dzieciaków mini trasę biegową „uliczkami” parku. Sądząc po walecznych sercach pozostawionych na każdym milimetrze trasy, w przyszłości wyrosną z nich prawdziwi wielcy sportowcy. Jednym słowem wychowujemy wspólnie kolejne pokolenie wspaniałych biegaczy!

Po ukończeniu wszystkich biegów nadszedł czas na uroczystą dekorację. Wspaniałe nagrody – medale i bony na akcesoria sportowe wręczyli gospodarze zawodów prezes Sokólskiego Centrum Sportu i Rozrywki Krzysztof Zaniewski oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Rygasiewicz.

Podsumowując, przeważały głosy, że debiut imprezy był bardzo udany. Bardzo nas to cieszy. Przy czym zaznaczamy, że wszystkie niedociągnięcia poprawimy przy następnej okazji. Dostaliśmy kilka cennych wskazówek :)

Cieszy również fakt, że dziś majowe słońce grało z nami w jednej drużynie.

Oto pełne wyniki „Sokolego Biegu”: wyniki Sokoli Bieg 2017

Wszystkim Wspaniałym Walecznym (WWW ;)) gratulujemy wyników! Czy były jakieś „życiówki”? tego niestety nie ustaliłam!

Dziękujemy za wspólnie spędzone cudowne przedpołudnie!

Organizatorzy imprezy:

– Burmistrz Sokółki,

– Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki,

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Partnerzy:

– Sokólski Ośrodek Kultury,

– Komenda Powiatowa Policji.

Zapraszamy na fotorelację ;)

 

 

Szczegółowe wyniki już wkrótce.