Menu / szukaj

Żeglarze zainaugurowali Podlaską Ligę Żeglarską w Sokółce!

W miniony weekend na zalewie sokólskim odbyły się II Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki. Do rywalizacji w klasie „Omega” przystąpiło 10 załóg między innymi z: Michałowa, Suwałk, Augustowa, Białegostoku i Sokółki. W sobotę punktualnie o godzinie 10:00 zawody uroczyście otworzył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Żeglarzom przez całe zawody towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która umożliwiła przeprowadzenie 7  biegów w sobotę oraz 2 w niedzielę. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań na żeglarzy i zgromadzoną publiczność czekały koncerty szantowe oraz wspólna biesiada.

W dwudniowych regatach najlepsza okazała się załoga z Suwałk, wyprzedzając żeglarzy z Augustowa oraz Sokółki. Sokólskie regaty były pierwszymi w tym sezonie zmaganiami w ramach Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne zawody z cyklu PLŻ zaplanowane są dna 3-4 czerwca w Augustowie. Szczegóły: http://ligisportowe.pl/plz/
Organizatorami II Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Sokółki był Klub Żeglarski Żagiel Sokółka. Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.