Menu / szukaj

V Tłusta Niedziela z Morsami i Pączkami

Dziś nad zalewem sokólskim odbyła się „V Tłusta Niedziela z Morsami i Pączkami”. Motywem przewodnim imprezy był „Zakochany Dziki Zachód”, organizatorzy przygotowali specjalne dekoracje westernowe, a przybyli goście wystroili się w indiańskie i kowbojski stroje. Punktualnie o godz. 12 odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, podczas którego swoją obecnością zaszczycili poseł na sejm RP Mieczysław Baszko oraz zastępca burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.  

Do Sokółki zjechały dziś morsy z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Po konkursach i rozgrzewce wszyscy ruszyli do wyciętego w kształcie serca przerębla. Tradycyjnie każdy z morsów otrzymywał słodkiego pączka. 

 

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce i Sokólski Ośrodek Kultury, a współorganizatorem: Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku. Sponsorzy to: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce, Inwido, Brico Marché, Metal-Fach, Karczma za Płotem w Czarnej Białostockiej, Jaskółka Sp. z o.o. oraz Eko Gril.