Menu / szukaj

Sokólska sekcja tenisa ziemnego

tenis dzieci

Pięć miesięcy temu w Sokółce po raz pierwszy zaczęła funkcjonować sekcja tenisa ziemnego, która objęła dzieci z roczników 2005-2006. Utworzono ją w ramach Sokólskiego Centrum Sportu i Rozrywki, dzięki któremu zajęcia miały charakter całkowicie bezpłatny. W ich trakcie młodzi tenisiści poznali zasady gry tego pięknego sportu, nauczyli się podstawowych uderzeń oraz elementów taktyki.

 

Treningi odbywały się regularnie dwa razy w tygodniu na kortach OSiR, w dniach i godzinach dostosowanych do dzieci, a także z podziałem na grupę chłopców i dziewcząt. Niezbędny sprzęt w postaci rakiet i piłek był zapewniony od samego początku przez organizatora, jednak większość dzieci na tyle polubiła tenis ziemny, że po niedługim czasie zdecydowała się namówić rodziców na zakup swoich własnych rakiet.

W skład sekcji wchodzi aktualnie 9 dziewczynek i 6 chłopców. Jest to grupa niezwykle zaangażowanych i ambitnych dzieci, którzy zdecydowali się na naukę tego trudnego i wymagającego sportu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pod czujnym okiem instruktora Piotra Borowskiego nauczyli się m.in. uderzenia forehandowego i backhandowego, serwisu, dowiedzieli się jak prawidłowo wykonywać return, smecz oraz wolej.

Podsumowaniem całego cyklu zajęć będzie organizowany w dniach 1-2 października turniej tenisa ziemnego dla dzieci należących do sekcji. Odbędzie się on ze sprawiedliwym podziałem na dwie kategorie: dziewcząt oraz chłopców. Dzieci będą miały możliwość zweryfikowania zdobytych umiejętności podczas zaciętej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami.

Poniżej film prezentujący trening sekcji z dnia 31.08.2016. Zapraszamy do oglądania!