Menu / szukaj

,,Festyn Rodzinny” oraz „Ekstremalna Przeprawa” nad zalewem sokólskim! [foto, video]

175-P1610384

W niedzielę nad zalewem sokólskim odbył się ,,Festyn Rodzinny”. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych gości masę atrakcji, takich jak: bezpłatne dmuchańce, pokazy tańców „zumba” i „breakdance”, „Mini Ekstremalna Przeprawa”, „Ekstremalna Przeprawa”, koncert zespołu Side off Band oraz dwa seanse w ramach kina samochodowego.  

 

Od godziny 14:00 na dzieci czekały bezpłatne atrakcje dmuchane. W czasie gdy dzieci beztrosko bawiły się nad zalewem, organizatorzy pracowicie ustawiali przeszkody na trasie „Ekstremalnej Przeprawy”. Piramida z beli słomy, bieg z workiem pisaku, ścianki strażackie, czołganie się, to tylko niektóre z przeszkód czekających na zawodników na trasie. Zmagania dorosłych poprzedziła „Mini Ekstremalna Przeprawa”, dzieci miały do pokonania mini przeszkody z piasku, drewniane pieńki oraz wiele innych. Każdy maluch na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a dzieci które najszybciej uporały się z przeszkodami otrzymały nagrody rzeczowe.
Do ,,Ekstremalnej Przeprawy” zgłosiło się 19 śmiałków, 13 mężczyzn i 6 kobiet. Zanim zawodnicy ustawili się na linii startu wszyscy wspólnie rozgrzali się w rytmie zumby pod czujnym okiem instruktorki Anny Kuklicz. Punktualnie o godzinie 17:00 peleton biegaczy ruszył wokół zalewu. Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta, zawodnicy sprawnie radzili sobie z przeszkodami. Na ostatnim odcinku w walce o wygraną liczyło się dwóch zawodników: Andrzej Ardziewicz i Piotr Kirpsza. Przeszkodą, która zdecydowała o wygranej okazało się  czołganie pod kłodami drzew. Andrzej Ardziewicz błyskawicznie przeprawił się pod drewnianą konstrukcją zostawiając w tyle obrońcę tytułu Piotra Kirpszę. Wśród pań najlepsza okazała się Eliza Ostaszewska z Augustowa.

Każdy uczestnik „Ekstremalnej Przeprawy” na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 4000 zł. Pamiątkowe czeki wręczyli:  Poseł Mieczysław Baszko oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Klasyfikacja końcowa w kategorii kobiet:

Miejsce Imię Nazwisko Czas
I Eliza Ostaszewska 20;01
II Joanna Gruszewicz 20;20
III Sylwia Buńkowska 21;56
IV Magdalena Wróblewska 24;05
V Julita Potaś 24;18
VI Mariola Ciruk 28;28

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn: 

Miejsce Imię Nazwisko Czas
I Andrzej Ardziewicz 14;51
II Piotr Kirpsza 14;54
III Łukasz Szeloch 15;59
IV Krystian Kalinowski 16;08
V Marcin Potaś 17;36
VI Marcin Gawryluk 18;35
VII Łukasz Biziuk 19;22
VIII Marcin Sarosiek 19;35
IX Tomasz Pałkiewicz 19;52
X Rafał Piotrkowski 20;15
XI Mirosław Grabowicz 24;12
XII Damina Rutkowski 33;00
XII Adam Rutkowski 33;00
XIII Marek Boboryko

Kolejnym punktem programu było pokaz tańca „breakdance” oraz występ zespołu „SIDE OFF BAND”.  Ostatnim punktem programu „Festynu Rodzinnego” było kino samochodowe.

Organizatorami festynu byli:
Burmistrz Sokółki,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Sokólski Ośrodek Kultury,
Urząd Miejski w Sokółce,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki,
UKS Batory Sokółka.

Sponsorzy:
Urząd Miejski w Sokółce,
Sokółka Okna i Drzwi,
Bank Spółdzielczy w Sokółce,
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji,
Kaweta.pl Mariusz Woronowicz,
Geo-Invest Łukasz Moździerski,
Idealan,
Eko Gril,
Eurobank.

Organizatorzy:

-Burmistrz Sokółki

-Ośrodek Sportu i Rekreacji

-Sokólskie Ośrodek Kultury

-Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki