Menu / szukaj

Miasteczko ruchu drogowego- pomysłem na spędzenie wolnego czasu!

110-P1590258

Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z służbami mundurowymi – Policją i Strażą Miejską w Sokółce oraz Klubem Kolarskim, „Sokół” zapraszają na kolejną „szkołę jazdy” na świeżo odnowionym miasteczku ruchu drogowego na Osiedlu Zielonym. Edukacyjne spotkanie odbędzie się już jutro – w niedzielę w godz. 15.00-19.00. Pierwsze, prekursorskie zajęcia, mimo „ciemnych chmur” na niebie zgromadziły wielu młodziutkich miłośników jednośladów. Aktywni uczestnicy szkółki rowerowej obiecali, że na kolejne zajęcia przyprowadzą ze sobą swoich kolegów i koleżanki. Zatem zakładamy, że będzie nas jeszcze więcej. Trzymajmy mocno kciuki, żeby pogoda nam dopisała ;).

Dla przypomnienia!: Dzieci w wieku do 7 lat obowiązkowo pod opieką dorosłego. Każdy uczestnik akcji przychodzi na spotkanie ze swoim rowerem, mile widziane kaski ochronne.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Szkolenia „raczkujących” rowerzystów jest potrzebną inwestycją, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego w odpowiedni sposób przygotowany do poruszania się jednośladem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do uzyskania prawa jazdy.

Tego typu społeczna inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem, zatem:

Zachęcamy, ZAPRASZAMY!