Menu / szukaj

Zarządcy boisk piłkarskich szkolili się w Sokółce!

12-P1550343

W dniu wczorajszym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce odbyło się seminarium „Praktyczny warsztat zarządcy boiska piłkarskiego”. Do Sokółki zawitało wielu zarządców boisk piłkarskich, podczas spotkania mogli wysłuchać porad ekspertów w temacie budowy, pielęgnacji oraz renowacji boisk piłkarskich oraz praktycznego zarządzania obiektami sportowymi. 

Przybyłych gości przywitali: główny organizator seminarium Piotr Bubela oraz gospodarze: Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk i Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Jako pierwszy swój wykład wygłosił Piotr Janusz z firmy Murawa Plus. Przedstawił ocenę parametrów użytkowych boisk na przykładzie Bundesligi oraz sposoby poprawy jakości murawy. Kolejny wykład dotyczył planowania budżetu rocznego na przykładzie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Przedstawiono najczęstsze problemy i „pułapki” z tym związane.

Następnie wszyscy uczestnicy seminarium udali się w kierunku kompleksu boisk OSiR w Sokółce, gdzie zapoznali się z infrastrukturą naszych obiektów. Po powrocie do sali konferencyjnej prowadzący całe seminarium Piotr Bubela nawiązał połączenie internetowe z zarządcą stadionu Lecha Poznań Grzegorzem Szulczyńskim, który opowiedział o najważniejszych założeniach przy planowaniu budżetu przy utrzymaniu boiska piłkarskiego. Przedstawił też swoje doświadczenia związane z budową nowych obiektów sportowych.

Przedostatni wykład dotyczył kompleksu boisk sportowo-rekreacyjnych Ośrodka Sportu i Rekreacji. Krzysztof Zaniewski przedstawił specyfikę zarządzania naszymi obiektami oraz podzielił się doświadczeniami związanymi z obsługą i pielęgnacją obiektów.

Na zakończenie Piotr Zdrojkowski z firmy Green Serwis Group opowiedział o możliwościach rewitalizacji obiektu sportowego w kontekście ograniczonego budżetu czyli jak dbać o boisko przy niewielkich możliwościach finansowych.

Po zakończeniu wykładów można było obejrzeć maszyny wraz z osprzętem służące do zabiegów pielęgnacji i renowacji boisk, a także obejrzeć efekt ich działania na przykładzie Boisk Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Organizatorami warsztatów byli:

Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej (www.firis.pl).
Współorganizator:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.
Patron honorowy: 
Podlaski Związek Piłki Nożnej.