Menu / szukaj

„Ferie w mieście 2016” czas zacząć!

P1530865

Jak co roku, wraz z nadejściem pierwszego dnia zimowych ferii Ośrodek Sportu i Rekreacji powitał u siebie młodziutkich pasjonatów aktywnego, mroźnego wypoczynku. W pierwszym turnusie zimowiska w zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI.  W dniu dzisiejszym naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od spotkania integracyjnego, w którym to dzieciaki miały możliwość bliższego poznania współtowarzyszy oraz opiekunów.

Niewątpliwie wielką frajdę sprawiła dzieciom foto budka, w której to przybrane w przeróżne gadżety pstrykały sobie pamiątkowe fotki.  Dalsza część programu to już podział na grupy tematyczne (pływacka, taneczna i sportowa). Każdy team wraz z opiekunem udał się do swojego „miejsca przeznaczenia”: tancerze na zajęcia z animatorami Bubustacji, grupa sportowa na bilard do Klubu Bilardowego LP, natomiast pływacy pomaszerowali do Odjazdowa. Ażeby nie wkradła się monotonia, po ok. dwóch godzinach grupy zmieniły miejsca zajęć. I tak oto tancerze udali się do Zespołu Szkół, gdzie pod pieczą wykwalifikowanej instruktorki Katarzyny Bykowicz miały możliwość przećwiczenia rytmicznych kroków energicznej zumby. W tym samym czasie pływacy korzystali z wodnych atrakcji na krytej pływalni, natomiast grupa sportowa uczestniczyła w niezwykle ciekawych eksperymentach na świetlicy prowadzonych przez animatorów Bubustacji.

W dniu jutrzejszym dzieci mają w programie zajęcia tematyczne (grupa sportowa – zajęcia na hali, grupa taneczna – tańce, grupa pływacka – zajęcia na basenie), po których udadzą się na narty biegowe, kulig i ognisko do Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych.