Menu / szukaj

IV Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki już za nami

DSC05629

Przy bardzo mroźnej pogodzie piłkarze kończyli zmagania w IV Sylwestrowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki. Ognisko rozpalone nieopodal boiska posłużyło nie tylko do pieczenie kiełbasek, ale było też doskonałym miejscem do ogrzania się między meczami. Do drugiego dnia zmagań przystąpiło siedem z ośmiu zespołów, drużyna „Luj Team” wycofała się z rozgrywek. Mecze ćwierćfinałowe nie przyniosły niespodzianek, drużyny uznawane za faworytów uzyskały awans do półfinałów.

W pojedynkach półfinałowych drużyna PWC dość pewnie pokonała 4 FUN. Natomiast pojedynek ekip Francja i Przebudzenie Mocy przyniosło więcej emocji. Po zaciętym meczu awans do finału wywalczyła Francja wygrywając 5:3.
Drużyny pokonane w półfinałach spotkały się w meczu o 3 miejsce. Zawodnicy Przebudzenia Mocy podrażnienie niepowodzeniem w poprzednim spotkaniu pewnie sięgnęli po 3 miejsce zwyciężając 8:4 z ekipą „4 FUN”.
W przerwach między meczami zawodnicy bardzo chętnie ogrzewali się piekąc kiełbaski przy ognisku oraz pijąc gorącą herbatę. Bardzo miłą niespodzianką dla zawodników zafundował właściciel cukierni „Lukrecja” Pan Jerzy Awdziej, który ufundował pyszne ciasta dla zawodników.

Meczu finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Na początku drużyna PWC wypracowała prowadzenie 2:0. Dwie stracone bramki nie podcięły skrzydeł „Francji”. Straty dość szybko zostały zniwelowane, a nawet udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę strzelając bramkę na 3:2. Taki wynik utrzymał się do końca meczu i po Puchar Burmistrza Sokółki w IV sylwestrowym turnieju sięgnęła drużyna Francji.
Pamiątkowe puchary oraz dyplomy w imieniu Pani Burmistrz oraz Dyrektora OSiR wręczył Krzysztof Zaniewski.

Wyniki:

Ćwierćfinały:
„Francja” – WWJK   8:0
Soccer Stars – Przebudzenie Mocy   1:2
4 FUN – Gity  5:3
PWC – Luj Team   3:0 (walkower)

Półfinały:

Francja – Przebudzenie Mocy  5:3
4 FUN – PWC 1:5

Mecz o 3 miejsce:

Przebudzenie Mocy – 4 FUN    8:4

Finał:

Francja – PWC  3:2

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!