Menu / szukaj

Tenisiści rywalizowali o Puchar Burmistrza Sokółki

P1500464

W ubiegłą niedzielę 11 października na kortach OSiR w Sokółce odbył się turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki. Do zawodów zgłosiło się 10 tenisistów z Sokółki oraz Białegostoku. Po burzliwych dyskusjach nad systemem rozgrywek podjęto decyzję o rozegraniu turnieju systemem pucharowym. Pierwsze mecze rozpoczęły się nieco po godzinie 10:00.

Po rozegraniu dwóch pierwszych rund na placu boju pozostało już tylko 4 najlepszych zawodników: Michał Borowski, Wojciech Kowalewski, Piotr Borowski oraz Łukasz Marculewicz. W pojedynku pierwszych dwóch półfinalistów lepszy okazał się Michał Borowski awansując tym samym do ścisłego finału. W drugim półfinale Piotr Borowski pokonał Łukasza Marculewicza 6:2.

Mecz o 3 miejsce był bardzo wyrównany, przy stanie 5:5 Łukasz Marculewicz popełniał mniej błędów od swojego przeciwnika i zwyciężył 7:5. W finałowym pojedynku nie było już tylu emocji. Piotr Borowski udowodnił, że dobre wyniki w Sokólskiej Lidze Tenisa to nie przypadek i pewnie zwyciężył 6:3 nad Michałem Borowskim sięgając po Puchar Burmistrza Sokółki.
Pamiątkowe puchary oraz dyplomy w imieniu Pani Burmistrz wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz.

Klasyfikacja końcowa:

1. Piotr Borowski
2. Michał Borowski
3. Łukasz Marculewicz
4. Wojciech Kowalewski

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.