Menu / szukaj

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Sokółce

prezydent-009

Wczoraj 10 września Prezydent RP Andrzej Duda przyleciał z wizytą do Sokółki. Kilka minut po godzinie 12 prezydencki śmigłowiec wylądował na płycie boiska piłkarskiego OSiR w Sokółce. Na miejscu głowę państwa przywitała Burmistrz Ewa Kulikowska wraz z Sekretarzem Gminy Adamem Łajkowskim i Dyrektorem OSiR w Sokółce Piotrem Rygasiewiczem.

Chwilę później kolumna samochodów z Prezydentem odjechała w kierunku Kościoła św. Antoniego. Po krótkiej wizycie w świątyni orszak gości przeniosł się pod pomnik Sybiraków. Następnie kolumna samochodów przemieściła się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam tłumnie zgromadzeni ludzie bardzo ciepło przywitali głowę Państwa Polskiego. Prezydent w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Sokółki, a także wspomniał o wyjątkowej historii naszego regionu, miejsca w którym od wieków ludzie różnych kultur żyją ze sobą w zgodzie.

 

Po przemówieniu Prezydent spotkał się z przybyłymi ludźmi. Nie było końca uścisków dłoni oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie w Bohonikach. Następnie kolumna samochodów z Prezydentem przejechała do Suchowoli.