Menu / szukaj

Obozowicze odwiedzili Nadleśnictwo w Czarnej Białostockiej

P1480254

W dniu wczorajszym dzieci uczęszczające na półkolonie odwiedziły nadleśnictwo w Czarnej Białostockiej. Trzeci dzień wypoczynku mijał w leśnej scenerii.  Na miejscu dzieci zwiedziły starą wyłuszczarnie nasion, szkółkę leśną, a także wzięły udział w zawodach w biegu na orientację.

 

 

 

Podczas wizyty w nadleśnictwie dzieci mogły też zobaczyć, jak pracowali Leśnicy dwie dekady temu. Można było przyjrzeć się dawnym procedurom wyłuszczania nasion. Obozowicze dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat lasu oraz pracy w Nadleśnictwie. Bardzo ciekawym punktem wycieczki były mini zawody w biegu na orientację. Dzieci przed startem wysłuchały wskazówek sędziego, jak posługiwać się mapą. Następnie w 60 sekundowych odstępach wyruszyły w poszukiwaniu 15 punktów. Każdy z uczestników biegu otrzymał dyplom, wyróżniono też po trzech najlepszych biegaczy w dwóch kategoriach wiekowych.

Na zakończenie wycieczki obozowicze zwiedzili szkółkę leśną oraz piekli kiełbaski przy ognisku. Po powrocie do Sokółki dzieci wzięły udział w zajęciach nad zalewem. W dniu dzisiejszym uczestnicy półkolonii odwiedzą farmę w Zamczysku, gdzie zapoznają się ze specyfiką pracy na roli oraz obejrzą z bliska zwierzęta hodowlane.