Menu / szukaj

Startuje II Turnus Półkolonii „Wakacje w Mieście”!

P1470807

W piątek swoją przygodę z półkoloniami kończyły dzieci z roczników 2006-2008, a od wczoraj letni wypoczynek z OSiRem rozpoczęli ich starsi koledzy i koleżanki. Pierwszy dzień podobnie, jak ich poprzednicy spędzili w Sokółce na grach i zabawach integracyjnych. Nie zabrakło też wyprawy do sal zabaw „Odjazdowo” i „Bubustacja”. Sportowe talenty dzieci mogły rozwijać na zajęciach z piłki nożnej, żeglarstwa oraz bilardu. Bardzo dużym zainteresowaniem obozowiczów cieszyły się zajęcia taneczne „Zumba”.

Dzieci odwiedzili również funkcjonariusze Podlaskiej Straży Granicznej. Na spotkaniu dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy Strażników Granicznych, mogły też zobaczyć pokaz przeszkolonego psa tropiącego. W dniu dzisiejszym dzieci również korzystały z Sokólskich atrakcji. Kluczowym punktem tego dnia jest sens w Kinie Sokół. Bajka „W głowie się nie mieści” w poprzednim turnusie zrobiła furorę, a również wychowawcy nie mogli oderwać wzroku od ekranu.

Już jutro na dzieci czeka wyjazd do Nadleśnictwa Czarna Białostocka, gdzie na obozowiczów czeka już wyznaczona trasa do biegów na orientację oraz ognisko.