Menu / szukaj

Wizyta w Poczopku trzeciego dnia półkolonii!

P1470644

W dniu wczorajszym uczestnicy pierwszego turnusu półkolonii „Wakacje w Mieście” wybrały się z wizytą do Nadleśnictwa Krynki w Poczopku. Głównym celem wyprawy były zawody w biegu na orientację, w których dzieci miały za zadanie za pomocą mapy namierzyć 10 punktów na terenie nadleśnictwa.

Przed startem dzieci zostały dokładnie przeszkolone, jak korzystać z mapy oraz na co głównie zwrócić uwagę w terenie biegu. Każdy z uczestników biegu dostał numer startowy oraz mapę. Przeprawa przez leśne ścieżki nie sprawiała im trudności, szczególnie że maluchy startowały w parach i wspólna przeprawa przez las była dużo łatwiejsza. Na mecie, ku zdziwieniu sędziów okazało się, że dzieci bardzo szybko rozprawiły się z trasą i bez problemu znalazły 10 punktów wyznaczonych na mapie.

Po zakończeniu rywalizacji na uczestników obozu czekało wspólne ognisko i czas na zabawy. Na zakończenie na dzieci czekała pogadanka z sędzią głównym oraz leśniczymi. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżniono też po trzech chłopców i dziewcząt, którzy najszybciej wykonali wyznaczone zadanie.

Po powrocie do Sokółki dzieci wzięły jeszcze udział w zajęciach sportowych oraz tanecznych. W dniu dzisiejszym obozowicze wypoczywają w Sokółce, biorą udział w takich atrakcjach, jak gra w bilard, szachy, atrakcje w „Odjazdowie” oraz „Bubustacji”. Na koniec czeka ich wizyta funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz zabawy nad zalewem.