Menu / szukaj

Sokółczanie „Grillują z Kurczakiem” nad Zalewem Sokólskim!

P1470354

W dniu dzisiejszym nad zalewem w Sokółce odbywa się impreza plenerowa pod nazwą „Wielkie Grillowanie z Kurczakiem Najlepszym Smakiem”. Na przybyłych gości czeka masa atrakcji kulinarnych oraz kulturalnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Avanti.

Tuż przed rozpoczęciem imprezy, na scenie odbyło się uroczyste podsumowanie Mistrzostw Polski w Jeździe Figurowej na Nartach Wodnych (czytaj więcej: MP w jeździe na nartach wodnych). Następnie na scenie wystąpiły zespoły ludowe z Białoruski i Polski.

W międzyczasie można podziwiać osadę „Wojów Piastowskich” kulinarne Piastowskie potrawy, a także inscenizację walk historycznych. W programie imprezy są jeszcze:

16:00 Koncert zespołu  „Casanova”

17:00 Mistrzostwa Świata w jedzeniu jajek na czas oraz konkurs „Pożeracze ud”

17:15 Konkurs „Mistrzowskie grillowanie” , koncerty zespołów białoruskich z Polski i Białorusi

18:00 Pokaz kulinarny kucharza Marcina oraz osada wojów piastowskich, a w niej: bój o kurczaki, piastowskie jadło, potyczki wojów, zawody dla publiczności.

20:00 Koncert zespołu „Avanti”

Ponadto w trakcie trwania grillowania możliwość degustacji potraw z kurczaka , mnóstwo licznych atrakcji dla dzieci, stoiska handlowe oraz ogródek piwny.

 

Organizatorem imprezy jest: Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych. Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju Miasta i Wsi. Współorganizatorzy to Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Burmistrz Sokółki oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

Zapraszamy!!!

grillowanie z kurczakiem