Menu / szukaj

Olimpiada Samorządowców z Województwa Podlaskiego na Stadionie Miejskim

P1460282

Już po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce miał przyjemność gościć u siebie samorządowców z Województwa Podlaskiego. W piątek 19 czerwca urzędnicy, którzy na co dzień pracując umysłowo „siłują”  się ze stertami dokumentów, mieli możliwość przetestowania swoich mocy witalnych w wielu konkurencjach sprawnościowych. Mimo nieco kapryśnej aury, która uraczyła nas tego dnia deszczem- wszystkim przybyłym olimpijczykom towarzyszyły wyśmienite humory. Choć niekiedy można było wyczuć między rywalami nutę zaciętości, uporu oraz wielką determinację to wszystkie te emocje były w wymiarze jak najbardziej pozytywnym.

W iście olimpijskich zmaganiach wzięły udział zaszczytni przedstawiciele ośmiu powiatów: grajewskiego, hajnowskiego, białostockiego, monieckiego, sejneńskiego, bielskiego, augustowskiego oraz ekipa z Urzędu Marszałkowskiego. Jako, że Sokółka nie raz dała się poznać ze swojej gościnności nie mogło zabraknąć Teamu gospodarzy, który zamykał stawkę wszystkich uczestników dumnie kroczących w defiladzie.

Po uroczystym przemarszu dookoła bieżni nastąpiło wielkie otwarcie Olimpiady- ten zaszczyt przypadł włodarzowi miasta. Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, w krótkiej przemowie podkreślił codzienny wysiłek pracy urzędnika i zachęcił uczestników do zaprezentowania swoich umiejętności podczas konkurencji sportowych. A to wszystko po to, aby nabrać energii do dalszej pracy!  Wspaniały występ sokólskich mażoretek  porwał do tańca – okrzyknięte jednogłośnie maskotkami tego spotkania – Łosia i Obeliksa. I tak tanecznym krokiem weszliśmy w  prawdziwą, olimpijską rywalizację.

Na sportowej drodze  naszych miłych gości czekały liczne trudne rozgrywki i zadania do wykonania m.in.: skok w dal, pływanie, rzut pieńkiem, pchnięcie kulą, biegi indywidualne i sztafeta, tenis oraz przeciąganie liny. Umiejętnością pracy w zespole, zgraniem i wzajemnym zaufaniem uczestnicy mogli się wykazać podczas  turniejów w piłkę nożną i siatkówkę.

Po łącznym podsumowaniu wszystkich startów we wszystkich konkurencjach na czele stawki uplasowały się:

I MIEJSCE – POWIAT BIELSKI

II MIEJSCE – POWIAT GRAJEWSKI

III MIEJSCE – POWIAT SOKÓLSKI

Tuż za podium: IV MIEJSCE – URZĄD MARSZAŁKOWSKI

Dalsze, nie mniej zaszczytne miejsca:

V MIEJSCE – POWIAT SEJNEŃSKI

VI MIEJSCE – POWIAT BIAŁOSTOCKI

VII MIEJSCE – POWIAT HAJNOWSKI

VIII MIEJSCE – POWIAT MONIECKI

IX MIEJSCE – POWIAT AUGUSTOWSKI

Wszystkim walecznym brygadom gratulujemy wspaniałych sportowych wyników.

Do zobaczenia!