Menu / szukaj

Nocne zmagania sportowców na boiskach OSiR w Sokółce!

IMG_0421

W noc z soboty na niedzielę obiekty sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce ożyły jak nigdy dotąd!!! Około godziny 21:15 rozbłysły jupitery oświetlające boisko piłkarskie, korty tenisowe oraz boisko do siatkówki, a kilkanaście minut później do rywalizacji przystąpili sportowcy rywalizujący w nocnych turniejach o Puchar Burmistrza Sokółki w ramach obchodów Dni Sokółki 2015. Ponadto przed trybunami rozstawiono ekran kina letniego i wyświetlono dwa filmy.

Nocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrz Sokółki.

Do turnieju siatkówki przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. W rozgrywkach grupowych rywalizowano w systemie każdy z każdym, po dwie najlepsze ekipy uzyskały awans do półfinałów. Po prawie 4 godzinnej rywalizacji poznaliśmy następujące pary półfinałowe: „Uliczne Grajki” – „WollejBollej” oraz „Kingi-Kongi” – „iSpaghetti”. W pierwszej parze byliśmy świadkami konfrontacji młodości i doświadczenia. Po wyczerpujących rozgrywkach grupowych młodzi zawodnicy „Ulicznych Grajków” musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych siatkarzy(i jednej siatkarki) ulegając 0:2. W drugim pojedynku emocje sięgały zenitu, a prowadzenie w każdym z setów zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwsza partia w pierwszej części była bardzo wyrównana, natomiast w końcówce wyraźnie na prowadzenie 14:11 wyszli siatkarze „King-Kongów”, lecz wielki duch walki oraz determinacja pozwoliły odrobić straty, a nawet zwyciężyć 16:14. W drugim secie przez długi czas utrzymywało się minimalne prowadzenie „iSpaghetti”, lecz kilka prostych błędów w końcówce sprawiło, że siatkarze „King-Kongów” wyszli na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli doprowadzając do „tie-breka, w którym podłamani siatkarze „iSpaghetti” również musieli uznać wyższość „Kingi-Kongów”.

W meczu o III miejsce pomimo ogromnego zmęczenia i bardzo późnej pory (około 2:30 w nocy) żadna z drużyn nie zamierzała poddać się bez walki. Każdy z trzech setów obfitował w wiele emocjonujących wymian, wielokrotnie o zdobyciu punktu decydowała odrobina szczęścia i parę centymetrów. Ostatecznie o 3 miejsce na podium sięgnęli zawodnicy „Ulicznych grajków” zwyciężając 2:1.

W finałowym pojedynku rozpoczynającym się około godziny 3:00 nad ranem zmierzył się ekipy: „Kingi-Kongów” oraz „WolleyBolley”. Oba zespoły przystąpiły do meczu z pełną determinacją i bojowym nastawieniem do tego stopnia, że nie brakowało nerwowych spięć pod siatką, a walka toczyła się dosłownie o każdy punkt. Pierwszy set padł łupem „Kingi-Kogów”, w bardzo wyrównanej końcówce dosłownie zawrzało pod siatką, a emocje rozbudzone w drużynie przegranej pozytywnie przeniosły się na dalszą część gry. W drugiej odsłonie finałowego pojedynku pewnie zwyciężyli siatkarze „WolleyBolley”. W decydującym secie prowadzenie zmieniało się bardzo dynamicznie, a żadna z drużyn do końca nie była w stanie wypracować pewnej przewagi gwarantującej wygraną. W końcówce kilka prostych błędów „Kongi-Kongów” sprawiło, że po Puchar Burmistrza Sokółki w Nocnym Turniej Piłki Siatkowej sięgnęła ekipa „WolleyBolley”!

Klasyfikacja końcowa:
1. WolleyBolley.
2. Kingi-Kongi
3. Uliczne Grajki
4. iSpaghetti.

Rywalizacja na boisku do siatkówki dobiegła końca około godziny 3:30. Wszystkim drużynom należą się słowa uznania za wytrwałość i godną postawę na boisku. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nocny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki.

Równolegle na kortach tenisowych odbyła się Nocny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki. Do rywalizacji zgłosiło się 17 tenisistów. W pierwszej części turnieju zawodnicy rywalizowali w systemie pucharowym, z którego wyłonionych zostało 3 najlepszych zawodników – rywalizacja toczyła się do godziny 2:00. W drugiej części wyłonieni w poprzedniej rundzie finaliści rozegrali grupę w systemie „każdy z każdym”. W finałowej grupie spotkali się: Piotr Borowski, Mateusz Wodziński oraz Krzysztof Tumiel. Cała trójka zawodników pomimo ogromnego zmęczenia zawodnicy walczyli ze wszystkich sił. W decydujących meczach najlepszy okazał się Mateusz Wodziński przed Krzysztofem Tumielem i Piotrem Borowskim.

Klasyfikacja końcowa:

1. Mateusz Wodziński.
2. Krzysztof Tumiel.
3. Piotr Borowski.
4-6. Marek Kirmuć.
Lech Pilcicki.
Kamil Biziuk.

Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki.

Boisko do piłki nożnej tej nocy również tętniło życiem. 11 zgłoszonych zespołów rozpoczęło grę punktualnie o godzinie 21:30. W pierwszej części turnieju drużyny rywalizowały w grupach, następnie najlepsze drużyny z grup walczyły w półfinałach. Pary półfinałowe prezentowały się następująco: „Andrzeje” – „Soccer Stars” oraz „FC Słoiki” – „Browar Wyłudki”. W pierwszej parze półfinałowej „Andrzeje” pewnie zwyciężyli 4:1. W drugim meczu o finał „FC Słoiki” zwyciężyli 4:2 z ekipą „Browar Wyłudki”.

O ile w meczu o III miejscu rywalizacja toczyła się zdecydowanie pod dyktando ekipy „Browar Wyłudki” (zwycięstwo 2:0 z „Soccre Starts”) to w meczu finałowym walka była bardzo wyrównana. Po upływie regulaminowego czasu gry wynik 2:2 wskazywał, że o zwycięstwie muszą zadecydować rzuty karne. W konkursie strzałów z dziewiątego metra minimalnie lepsi (3:2) okazali się piłkarze drużyny „Andrzeje”, którzy sięgnęli po Puchar Burmistrza Sokółki w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej!

Klasyfikacja końcowa:

1. Andrzeje.
2.  FC Słoiki.
3. Browar Wyłudki.
4. Soccer Stars.

Nagrody we wszystkich wymienionych turniejach w imieniu Pani Burmistrz wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz. Organizatorami zawodów sportowych w ramach „Nocnego grania i oglądania” był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Kino Letnie.

Kolejną atrakcją tego wieczoru było kino letnie, w ramach którego wyświetlono dwa filmy na ekranie ustawionym przed trybunami boiska piłkarskiego z naturalną murawą. Frekwencja dopisała, w ciągu ponad trzygodzinnych seansów trybuny odwiedziło w sumie około 500 osób.