Menu / szukaj

Stadion Pełen Zabaw Dla Dzieci Czyli Sokólskie Obchody Dnia Dziecka

P1430616

DZIEŃ DZIECKA 2015

1-go czerwca – w dniu, w którym wszystkie dzieci obchodzą swoje święto na placu Stadionu Miejskiego mieliśmy radość gościć liczną gromadę uczniów (prawie 650 osób) Szkół Podstawowych (klasy I-III) z naszej gminy

 

 

tj.:

– Szkoła Podstawowa w Geniuszach,

– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce,

– Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce,

– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sokółce,

– Szkoła Podstawowa w Boguszach,

– Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce,

– Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance,

– Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych,

nad którymi pieczę sprawowali ich szanowni opiekunowie. Na naszych małych jubilatów czekał niesamowicie ciekawy program dnia złożony z licznych atrakcji i niespodzianek. Zanim jednak grupy dzieci mogły udać się w rejs po magicznych stoiskach nastąpiła uroczysta część spotkania: radosne powitanie Szkół oraz przybyłych Oficjeli oraz przecięcie biało-czerwonej wstęgi, która symbolicznie obwieściła start imprezy. Dzieci, pozostając jeszcze na swoich miejscach na trybunach- skąd rozwijał się doskonały punkt obserwacyjny, miały możliwość obejrzenia specjalnie przygotowanego pokazu „wyjazdu do wypadku” Służb Mundurowych oraz Pogotowia Ratunkowego. Aby nieco ostudzić emocje i wrażenia powstałe podczas niebezpiecznej akcji niesienia pomocy, swoje talenty sceniczne zaprezentowali młodzi, niezwykle utalentowani artyści – sokólskie mażoretki, uroczy Michał Januszkiewicz oraz nadzwyczaj usportowieni zawodnicy taekwondo i karate. Następnie grupa szczęśliwców, którzy zostali wylosowani przez magiczną rękę podczas loterii, mogła cieszyć się z bajkowych nagród ufundowanych przez sponsorów imprezy (m.in. były to bilety wstępu do krainy zabaw „Odjazdowo” „Bubustacja” i „Smykolandii” czy słodki poczęstunek w kawiarni „Lukrecja”). Po wręczeniu upominków opuściliśmy deski sceny i wtedy dzieci wraz ze swoimi opiekunami ruszyły w obchód dookoła stadionu w poszukiwaniu niezwykłych przygód. Na swojej drodze spotkały m.in. stoisko ratownictwa medycznego, dmuchaną zjeżdżalnię, Fotobudkę, stoisko muzealne, ściankę wspinaczkową, „School bus” (który zabierał na przejażdżki) oraz gry i zabawy zorganizowane przez przemiłych wolontariuszy z Zespołu Szkół Rolniczych. Sił i mocy witalnych dostarczały dzieciom pyszne przysmaki: obiad niczym ten z KFC (ukłony dla Polskiego Rodzinnego Domu Serce), lody (Matczak – Lody Tradycyjne) oraz popcorn. Nie sposób te wszystkie niespodzianki wymienić i zliczyć, a co dopiero zaliczyć obowiązkową obecność na każdym punkcie. Tego wspaniałego dnia uśmiechom, radosnym okrzykom oraz zabawom nie było końca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za możliwość wspólnego świętowania i przeżycia razem tego najradośniejszego dnia w roku – Dnia Dziecka.

 

ORGANIZATORZY IMPREZY:

 • Urząd Miejski w Sokółce,
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
 • Sokólski Ośrodek Kultury.

PARTNERZY :

 • Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej,
 • Komenda Wojewódzka Policji,
 • Komenda Powiatowa Policji,
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej,
 • Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy,
 • Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.,
 • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Oddział w Sokółce,
 • Klub Jeździecki BIK Gieniusze,
 • Akademia Sportu Falcon,
 • UKS Batory Sokółka,
 • Klub Karate Kaisho Białystok,
 • Huzar Taekwondo Białystok,
 • Michał Januszkiewicz SP Nr 1 w Sokółce,
 • Zespół Mażoretek z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce,
 • Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce,
 • Klub Żeglarski ŻAGIEL

 

SPONSORZY

 • Cukiernio – Kawiarnia Lukrecja,
 • AUGUSTOWIANKA,
 • Metal – Fach,
 • IDEALAN,
 • Piekarnia Jaskółka w Sokółce,
 • Kaweta.pl – naprawa aut powypadkowych,
 • Polski Dom Serce,
 • KS FOTO FotoBudka,
 • Eurobank,
 • BubuStacja,
 • Smykolandia,
 • Odjazdowo,
 • Dekoracja Balonowe – Krzysztof Marciniak,
 • Ostrovia – Marek Trwoga,
 • Matczak – Lody Tradycyjne- Krzysztof Matczak,
 • Mebles – Meble na wymiar – Leszek Lisowski,
 • Gospoda w Chlewie – Jolanta i Wiesław Kundzicz,
 • Biuro Serwis – Marcin Dylewski,
 • Avon

A nasze przemiłe spotkanie uczynili nieśmiertelnym

PATRONACI MEDIALNI:

 • isokolka.eu,
 • Sokolka.TV