Menu / szukaj

Zakończyły się dwudniowe zmagania piłkarzy i piłkarek w Finale Wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku [FOTO, VIDEO]

P1400404

W dniu wczorajszym dobiegły końca dwudniowe zmagania najmłodszych piłkarzy i piłkarek w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W 3 kategoriach wiekowych wśród chłopców i dziewcząt wystartowało ponad 60 drużyn z województwa podlaskiego.

 

Na potrzeby rozegrania turnieju na kompleksie boisk OSiR w Sokółce wyznaczono 9 boisk o wymiarach 40 na 20 metrów. Już dzień przed rozpoczęciem zawodów przyjechała „ekipa organizatorów turnieju Tymbarka”, która wspólnie z pracownikami OSiR’u w pocie czoła przygotowywała oprawę finałów dla młodych piłkarzy tak aby o godzinie 10:00 ósmego kwietnia wszystko było dopięte na ostatni guzik. I udało się, 18 bramek, bandy reklamowe odgradzające boiska, podest do dekoracji zwycięzców, namiot z nagrodami, ławki rezerwowych z parasolami, punkt medyczny oraz biuro zawodów – wszystko było gotowe. Świetną zabawę zapewniał prowadzący turniej, znany wodzirej imprez sportowych DJ Ucho z Crowd Supporters, znany z prowadzenia takich imprez, jak Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach w 2013 roku, zawodach World Tour w siatkówce plażowej, konkursów pucharu świata w skokach narciarskich oraz wielu innych wydarzeń sportowych. Natomiast dzieci oczekujące na swoje mecze mogły liczyć na dobrą zabawę z maskotką – Kubusiem.

Pierwszego dnia Turniej uroczyście otworzyli Członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Grynczel, gospodarz obiektu Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Starosta Sokólski Piotr Rećko. Tego dnia do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii U12 chłopców oraz dziewcząt. Do walczyło 28 drużyn. Po bardzo emocjonujących pojedynkach i wielu wspaniałych akcjach i bramkach najlepsi okazali się:

U12 Chłopców:
1.  SP 37 Białystok
2. UKS Piątka Łomża
3. SP 5 Białystok
4. SP 3 Augustów

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Karol Modzelewski (UKS Piątka Łomża)
Najlepszy zawodnik: Jan Żuberek (SP 5 Białystok)
Najlepszy strzelec: Jan Kacprowski (SP 37 Białystok) – 13 bramek

U12 Dziewcząt:
1. UKS Pionier Brańsk
2. Lider Zabłudów
3. UKS Orkan Poświętne
4. Łomżyczka Łomża

Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka: Karolina Waluch (Lider Zabłudów)
Najlepsza Zawodniczka (Oliwia Bałdyga)
Najlepsza Strzelczyni: Gabriela Kędzia (UKS Pionier Brańsk) – 15 bramek

Nagrody wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Grynczel.
Drużyny UKS Pionier Brańsk oraz SP 37 Białystok uzyskały awans do finału ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się na początku maja w Warszawie.

Drugi dzień turnieju otworzyli: Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, Członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Grynczel oraz gospodarz obiektów Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz. Tego dnia do rywalizacji przystąpili najmłodsi, czyli chłopcy i dziewczęta U8 i U10. Łącznie 37 drużyn z Województwa Podlaskiego. Po wielu emocjonujących akcjach, pięknych bramkach i rozegraniu 74 meczy poznaliśmy najlepszych:

U8 chłopców:
1. UKS Talencik Białystok
2. UKS Piątka Łomża
3. SP 1 Siemiatycze
4. UKS Mieszko 19 Białystok

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Mateusz Kozakiewicz (SP 1 Siemiatycze)
Najlepszy zawodnik: Jakub Firmuga (UKS Piątka Lomża)
Najlepszy strzelec: Olaf Pankiewicz (UKS Talencik Białystok) – 13 bramek

U8 dziewcząt:
1.Łomżyczka Łomża
2. Calineczka Augustów
3. UKS Mielnik
4. SP Stare Zakrzewo

Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka: Carolina Motylińska (SP Stare Zakrzewo)
Najlepsza zawodniczka: Garbrysia Wasilewska (Calineczka Augustów)
Najlepsza strzelczyni: Anna Popkowska (Łomżyczka Łomża) – 11 bramek

U10 Chłopców:
1. SP 5 Białystok
2. SP 1 Siemiatycze
3. UKS Lider Zabłudów
4. SP 7 Suwałki

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Jakub Dakowicz (Lider Zabłudów)
Najlepszy zawodnik: Dominik Sikora (SP 1 Siemiatycze)
Najlepszy strzelec: Bartosz Sawicki (SP 5 Białystok) – 14 bramek

U10 Dziewcząt:
1. Łomżyczka Łomża
2. SP Rosochate Wielkie
3. SP Niedźwiadna
4. SP Czyżew

Nagrody indywidualne:
Najlepsza bramkarka: Martyna Truskolaska (Łomżyczka Łomża)
Najlepszy zawodniczka: Kinga Kaczyńska (SP Rosochate Kościelne)
Najlepsza strzelczyni: Dominika Tymińska (Dominika Tymińska) – 13 bramek

Nagrody tego dnia wręczali: Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz, Członek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Grynczel oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Paweł Żuk.
Przyznano też specjalną nagrodę: Puchar Fair Play Marszałka Województwa Podlaskiego. W tej kategorii zwyciężyła drużyna SP Stare Zakrzewo.

Najlepsze drużyny w kategorii U 10: SP 5 Białystok oraz Łomżyczka Łomża uzyskały awans do finału ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się na początku maja w Warszawie. Natomiast dla drużyn w kategorii U8 finał wojewódzki był ostatnim etapem tego turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!