Menu / szukaj

Przygody narciarskie na zakończenie pierwszego turnusu półkolonii

13_Iturnusferie1

Sokólscy obozowicze podczas dwóch ostatnich dni spędzili czas w śnieżnej scenerii ucząc się i doskonaląc umiejętności narciarskie. Warunki atmosferyczne na szczęście sprzyjały dzieciom. Opady śniegu sprawiły, że dzieci w pełni mogły skorzystać z zajęć narciarskich.

W czwartek dzieci po porannych zajęciach grup tematycznych udały się do Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych, gdzie czekał już na nich trener UKS Start Malawicze, Piotr Zaręba. Czterdzieścioro czworo dzieci podzielone na trzy grupy rozpoczęły śnieżne zabawy. Podczas gdy pierwsza grupa stawiała swoje pierwsze kroki na nartach biegowych dwie pozostałe pod okiem wychowawców uczestniczyły w pozostałych zajęciach. Kulig, pieczone kiełbaski przy ognisku oraz zabawy w salce gimnastycznej również sprawiały dzieciom wiele radości. Każda z trzech grup zmieniała się co godzinę w poszczególnych zajęciach, tak więc każde dziecko wróciło tego dnia do domu z bagażem wielu wspaniałych przeżyć i doświadczeń.

Piątek, ostatni dzień pierwszego turnusu to już wyjazd do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Obozowicze tego dnia musieli zjawić się na zbiórce wcześniej niż w pozostałe dni, a wszystko to po to aby jak najwięcej skorzystać z wyjazdu do odległego o 120 km Szelmentu. Tuż po przyjeździe na miejsce dzieci otrzymały sprzęt z wypożyczalni i przy pomocy wychowawców ubrały buty narciarskie, kaski oraz zapięły narty.  Następnie obozowicze udali się w kierunku szkółki narciarskiej gdzie czekało na nich 8 wykwalifikowanych instruktorów. Pierwsze kroki na nartach zjazdowych oczywiście nie były łatwe, lecz z każdym kolejnym ćwiczeniem dzieci coraz pewnie czuły się na stoku. Upadki, wypięcia nart nie zniechęcały dzieci do następnych zjazdów, a gdy dwugodzinna lekcja jazdy pod okiem instruktorów dobiegła końca to aż 28 dzieci dostało zgodę na kolejną godzinę już samodzielnej jazdy. Po upływie kolejnej godziny dzieci niechętnie opuszczały stok, niestety napięty plan sprawił, że dzieci musiały udać się do przebieralni, gdzie zdali narty i udali się do autokaru. Zmęczone dzieci zregenerowały swoje siły na obiedzie w restauracji i w świetnej atmosferze udały się do domu.

 

W taki sposób dobiegł końca pierwszy turnus półkolonii „Ferie w Mieście 2015”, w którym wzięło udział 45 dzieci z Gminy Sokółka. Organizatorami wypoczynku dzieci jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Urząd Miejski w Sokółce. Partnerami pierwszego turnusy byli: SP nr1 w Sokółce, ZS w Sokółce, SP w Malawiczach Dolnych, Klub Bilardowy LP, UKS Start Malawicze Dolne.

Wielkie podziękowania należą się wychowawcom i opiekunom, którymi w pierwszym turnusie byli:
Jarosław Nelke, Inessa Tochwin, Anna Lisowska, Krzysztof Staranowicz oraz Krzysztof Zaniewski. Bardzo pomocni byli też trenerzy z KS Sokół Sokółka: Zdzisław Sidorowicz oraz Tomasz Grynczel, a także obecni i bardzo pomocni na co dzień kierowcy: Jerzy Karpacz i Stanisław Babynko.

Już od najbliższego poniedziałku 2 lutego rozpoczyna się drugi turnus, w którym wezmą udział dzieci z klas IV-VI.