Menu / szukaj

Seans w Kinie Sokół oraz zajęcia sportowe trzeciego dnia półkolonii

P1370699

Trzeciego dnia półkolonii „Ferie w Mieście 2015” dzieci odwiedziły sokólskie kino. Bajka pod tytułem „Skubani” wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci. Zabawne przygody indyków przyniosła masę radości oraz wprawiły dzieci w świetny nastrój przed kolejnymi wyzwaniami tego dnia.

Po zakończonym seansie obozowicze zgodnie z podziałem na grupy tematyczne udali się na następne zajęcia. Wizyta w klubie bilardowym LP sprawiła, że dzieci mogły zapoznać się z tajnikami gry w tą dyscyplinę sportu, a zajęcia poprowadził Wicemistrz Świata Juniorów oraz Mistrz Polski Seniorów Konrad Piekarski.

Druga grupa udała się na salę sportową PS Nr1 w Sokółce. Trening piłki nożnej pod okiem trenerów: Zdzisława Sidorowicza oraz Tomasza Grynczela, pozwolił poznać tajniki gry w piłkę nożną.

Natomiast trzecia grupa wróciła do Ośrodka, gdzie wzięła udział w zajęciach pływackich na krytej pływalni pod okiem trenera Jarosława Nelke. Zabawy w wodzie, figle w „brodziku” oraz na zjeżdżalni bardzo spodobały się dzieciom, które z pewnością jeszcze nie raz odwiedzą sokólską pływalnię.

W dniu dzisiejszym obozowicze przebywają w Malawiczach Dolnych, gdzie pod okiem trenera UKS Start Malawicze Piotra Zaręby stawiają swoje pierwsze kroki na nartach biegowych. W planie mają również kulig, ognisko oraz zabawy świetlicy.

Już jutro o godzinie 7:30 dzieci wyjeżdżają na wielką przygodę narciarską do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa obozowicze będą uczyć się narciarstwa zjazdowego. Pomimo, że w Sokółce śniegu nie jest za wiele, to WOSiR Szelment może pochwalić się prawie metrową warstwą śniegu na stokach. Wszystko to dzięki nocnemu naśnieżaniu przy ujemnej temperaturze.