Menu / szukaj

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki

P1370512

W dniach 17-18 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki. Przy 9 stołach w ciągu dwóch dni rywalizowało ponad 100 tenisistów i tenisistek stołowych z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 

W sobotę do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w kategoriach młodzieżowych:
-uczniowie szkół podstawowych,
-uczniowie szkół gimnazjalnych,
-uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W tych kategoriach łącznie wzięło udział aż 58 zawodników i zawodniczek. Wśród uczniów z Gminy Sokółka wśród szkół gimnazjalnych puchar za III miejsce zajął Hubert Rakieć, natomiast wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Daniel Dąbrowski z Zadworzan, trzeci był Arkadiusz Michalski z Sokółki.

Niedziela to już rywalizacja w kategoriach Open. Do zawodów przystąpiło 40 zawodników i zawodniczek. Siedmiogodzinne zmagania przyniosły kilka bardzo osiągnięć sokólskich tenisistów stołowych.
W grze podwójnej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego: Krzysztof Lubecki oraz Karol Żukowski, który w grze pojedynczej uzyskał bardzo dobre 4 miejsce. Krzysztof Lubecki był 7, a Wojciech Kuczko i Arkadiusz Michalski zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Nagrody w imieniu Pani Burmistrz wręczyli: Piotr Rygasiewicz – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Krzysztof Lubecki – Wiceprezes Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego.

Szczegółowe wyniki:
Wyniki_turnieju_tenisa_stołowego_o_puchar_burmistrza_sokółki_kategorie_szkolne
wyniki_turnieju_w_tenisa stołowego_kategorie_OPEN

Organizatorami zawodów byli:
Sokólski Klub Tenisa Stołowego,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.