Menu / szukaj

Turniej Mikołajkowy W Piłce Siatkowej

P1360992

W dniu dzisiejszym w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: chłopców oraz dziewcząt.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn dziewcząt: PG w Czarnej Białostockiej, PG w Szudziałowie, Gimnazjum Nr1 w Sokółce oraz dwie ekipy gospodarzy SP nr 2 w Sokółce, oraz ZSI w Sokółce. Wśród chłopców do turnieju przystąpiły 3 ekipy: PG w Czarnej Białostockiej, PG w Szudziałowie, oraz ZSI w Sokółce(drużyna uzupełniona o młodzików UKS MIKOLO w Sokółce).

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się siatkarki gospodarzy. Drużyna ZSI wygrały turniej nie tracąc nawet seta, w decydujących momentach zachowując zimną krew. Natomiast walka o drugie miejsce była bardzo zacięta, w ostatnim meczu turnieju zaciętą rywalizację prowadziły PG w Czarnej Białostockiej oraz Gimnazjum Nr1 w Sokółce. Po dwóch emocjonujących setach na tablicy wyników widniał wynik 1:1 i o zwycięstwie musiał decydować tzw. „tie break”. Więcej sił i pewna gra w końcówce PG w Czarnej Białostockiej zdecydowały o zwycięstwie i przypieczętowaniu drugiego miejsca. Trzecim miejscem musiały się zadowolić tegoroczne mistrzynie Powiatu Sokólskiego z Gimnazjum Nr1 w Sokółce. Czwarte miejsce przypadło dziewczętom z PG z Szudziałowa. Najmłodsze zawodniczki Mikołajkowego Turnieju SP Nr2 w Sokółce bardzo dzielnie walczyły ze starszymi i silniejszymi rywalkami. Z pewnością nabyte doświadczenie  w przyszłości zaowocuje wieloma sukcesami młodych siatkarek.

W turnieju chłopców najlepsi okazali się zawodnicy PG w Czarnej Białostockiej. W pierwszym meczu zwyciężyli z PG Szudziałowo 2:0, chociaż wynik nie oddaje zaciętości tego spotkania to nie można odmówić walki i włożonego w grę serca drużyny pokonanej, drużyna z Szudziałowa w drugim secie odrobiła 6 punktów straty i byli bardzo bliscy przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Dwa błędy w końcówce zdecydowały o zwycięstwie.

W drugim meczu bardzo wyrównaną rywalizację toczyły ekipy ZSI i PG w Szudziałowie. Pierwszą partię wygrali gospodarze, lecz w drugiej części gry nietrafione zmiany trenera i seria błędów sprawiły, że goście odrobili straty i o  zwycięstwie decydował trzeci set.  W decydującej partii chłopcy z ZSI zagrali koncertowo popełniając minimalną ilość błędów i ostatecznie zwyciężyli 15:7 i w całym meczu 2:1.
W ostatnim meczu turnieju decydującym o zwycięstwie spotkały się ekipy  PG w Czarnej Białostockiej oraz ZSI w Sokółce. Zmęczenie z poprzedniego meczu, chwile roztargnienia i serie błędów sprawiły, że zdecydowanie zwyciężyła drużyna z Czarnej Białostockiej sięgając po zwycięstwo w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary dyplomy oraz słodkie niespodzianki od mikołaja. Nadmienione nagrody w imieniu Świętego Mikołaja wręczyła Dyrektor ZSI w Sokółce Maria Lilia Andrzejewska.

Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałej rywalizacji oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wielkie gratulacje należą się też Dyrekcji ZSI w Sokółce, Nauczycielom wychowania fizycznego tej szkoły oraz Ekipie Technicznej ZSI odpowiedzialnej za oprawę dźwiękową. W organizacji turnieju brał udział też OSiR w Sokółce(sędziowie oraz współorganizacja) oraz Zespół Szkół w Sokółce(sędziowie).

Organizatorami Turnieju Mikołajkowego byli:
Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce,
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
UKS MIKOLO w Sokółce.