Menu / szukaj

Mecz Ekstraklasy Bilardowej oraz „Mecz Mistrzów” w Tesco!

P1350999

W dniach 25-26 października w sokólskim tesco gościli najlepsi bilardziści z Polski. Pierwszego dnia klienci robiący zakupy mogli podziwiać pokazowy „Mecz Mistrzów” pomiędzy dwoma bardzo utytułowanymi bilardzistami: Konradem Piekarskim (Wicemistrz Świata Juniorów, wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów) i Radosławem Babicą (15. zawodnik rankingu światowego, wielokrotny mistrz Polski, wielokrotny medalista mistrzostw Europy).

Natomiast w niedzielę odbył się mecz 8 kolejki Ekstraklasy Bilardowej pomiędzy drużynami: LP Metal-Fach Sokółka oraz Konsalnet Park Wodny Warszawa. Sędzią głównym meczu ligowego był Zastępca Dyrektora OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz, a komentarz prowadzili wspólnie: trener sokólskiej drużyny Lech Piekarski oraz Dyrektor OSiR w Sokółce Mirosław Bielawski.

W sobotnim pojedynku górą okazał się Radosław Babica zwyciężając 11:3 z najbardziej utytułowanym bilardzistą z Sokółki. Zawodnik „Nosanu Kielce” odebrał okazały Puchar za zwycięstwo w meczu mistrzów.
Niedzielny mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, w przypadku zwycięstwa Sokólscy bilardziści pozostawaliby w walce o tytuł Mistrzów Polski, natomiast wygrana warszawiaków sprawiłaby że mistrzostwo mieliby praktycznie „w kieszeni”. Już początek meczu zapowiadał bardzo zaciętą rywalizację. Walka o pierwsze punkty w meczu to prawdziwe bilardowe szachy. Zawodnicy bardzo często trudne sytuacje na stole rozwiązywali zagrywając „odstawne” unikając faulu i utrudniając wbicie bili przeciwnikowi. Wyrównana walka utrzymywał się do wyniku 9:7 na korzyść drużyny z Warszawy. Następnie 2 wygrane partie zawodników Konsalnetu i zakończenie meczu było już na wyciągnięcie ręki drużyny z warszawy. Zawodnicy LP Metal-Fachu odpowiedzieli jedną wygraną partią, lecz chwilę później rywale ze stolicy postawili „kropkę nad i” zwyciężając 12:8. Wygrana w dużym stopniu przybliżyła zawodników Konsalnetu do tytułu mistrzów Polski(wystarczy zwycięstwo w dowolnym stosunku małych punktów w ostatniej kolejce).  Sokółczanie pozostają w walce o brązowe medale, potrzebne jest im zwycięstwo w ostatnim meczu z przedostatnią w tabeli Amnezją Kalisz, porażkę musi ponieść ekipa z Wrocławia.

Tabela Ligowa: http://www.bilard-sport.pl/liga_2014/tabela_liga.php