Menu / szukaj

Pożegnaliśmy Lato na Stadionie Miejskim w Sokółce

P1340887

Już powoli staje się tradycją, że mieszkańcy Sokółki żegnają lato huczną imprezą. Nie inaczej było w tym roku. 14 września przy pięknej letniej pogodzie Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce wypełnił się ludźmi, dla których przygotowano masę atrakcji. Gwiazdami wieczoru byli: Zespół Weekend oraz Gosia Andrzejewicz.

Już od rana boiska i korty tętniły życiem. O godzinie 10 zmagania rozpoczęli tenisiści rywalizujący o Puchar Burmistrza Sokółki. Natomiast na boisku piłkarskim ze sztuczną murawą piłkarze AS Falcon Sokółka rozgrywali mecze w kategorii „młodzików” z Włókniarzem Białystok (zwycięstwo 8:1!) oraz w kategorii „juniorów młodszych” (porażka 2:4). Od godziny 13:30 na boisku wielofunkcyjnym rozpoczęła się rywalizacja w turnieju piłki nożnej dziewcząt o Puchar Burmistrza Sokółki. Jako ostatni na boisko wybiegli czwartoligowi piłkarze seniorów KS Sokół Sokółka, którzy niestety ulegli Wissie Szczuczyn 0:2. Podczas gdy piłkarze rozgrywali swoje mecze impreza na głównej murawie stadionu rozpoczynała się na dobre. Na scenę jako pierwsza wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta wraz z zespołem mażoretek. Chwilę później na bieżni stadionu zaprezentowana została akcja ratownicza KPP Straży Pożarnej w Sokółce oraz pokazowy crash-test.

O godzinie 15 gdy tenisiści i piłkarze kończyli swoje zmagania do walki szykowali się bokserzy. Specjalnie ustawiony ring na małej scenie oczekiwał na pierwsze starcia pięściarzy. Główną walką tego dnia był pojedynek zawodowych pięściarzy: Maciej Miszkin vs Andrei Salakhutdzinau. Werdykt w tym pojedynku należał do kibiców zgromadzonych przed ringiem, którzy jednogłośnie wskazali Sokółczanina Macieja Miszkina jako zwycięzcę. Walka miała charakter sparingowy i nie została wliczona do bilansu zawodowego obu bokserów. Między walkami swoje mistrzowskie umiejętności zaprezentował Klub Tańca Towarzyskiego Kadryl Białystok – wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych.

Kolejnym punktem programu był pokaz tańca „zumba” wraz z animacją publiczności. Wspaniałe instruktorki porwały do tańca sporą grupę ludzi, którzy w rytm muzyki naśladowali prowadzące wspólnie tworząc wspaniały pokaz. W czasie gdy scena opanowana była przez „zumbę” organizatorzy szykowali się do konkursu dla instytucji pod hasłem „Sami Swoi”. Do konkursu zgłosili się: UKS Batory, UKS Boxing, Kino Sokół, Urząd Miejski w Sokółce oraz gospodarz obiektów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Drużyny składały się z 5 osób (w tym minimum 2 kobiety). Zawodnicy mieli do wykonania nie lada zadania. Pierwszą konkurencją była nietypowa odmiana przeciągania liny polegająca na tym, że 5 drużyn jednocześnie ciągnęły w swoją stronę liny przywiązane do opony motocykl, rywalizacja była bardzo zacięta, a jej trudy najlepiej zniosła ekipa UKS Boxing Sokółka. Kolejnym zadaniem do wykonanie był wymach nogą gumowca na jak największą odległość. Również w tej konkurencji najlepszy okazał się zawodnik UKS Boxing, minimalnie wyprzedzając Cezarego Kondrusiewicza z OSiR Sokółka. W pozostałych konkurencjach zawodnicy ścigali się na dziecięcych rowerach, tłukli garnki i obcinali sierpem rękawy koszul na czas oraz ciągnięcie „oponowego zaprzęgu”. Wszystkie zespoły poradziły sobie znakomicie, a głównym celem imprezy była dobra zabawa oraz pomoc dla Filipka, na którego rzecz zostały przekazane nagrody zdobyte przez ekipy.

Na zakończenie przygotowane były gwiazdy z najwyższej półki. Jako pierwsza wystąpiła Gosia Andrzejewicz promująca swoją nową płytę. Na koncercie pojawiło się wielu fanów i sympatyków wokalistyki. Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu „Weekend”, lecz zanim licznie zgromadzeni fani mogli wspólnie zaśpiewać „Ona tańczy dla mnie…” zaprezentowano pokaz błyskawic „Gromowładni”. Gdy błyskawice rozświetlały niebo nad stadionem, gwiazdy Disco-Polo szykowały się do koncertu. Bardzo licznie zgromadzona publiczność dosłownie oszalała podczas grania największych przebojów zespołu. Przebój lata 2012 czyli „Ona tańczy dla mnie…” sprawił że stadion niemal nie odleciał, a słowa piosenki niosły się do najdalszych zakątków miasta. Na „bisach” oczywiście nie zabrakło szlagierowego przeboju zespołu.

Pokaz sztucznych ogni zwieńczył udaną imprezę. I Lato zostało pożegnane… z niecierpliwością czekamy na „Złotą Polską Jesień”!