Menu / szukaj

Druzyny amatorskie walczyły o Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce

    

P1340453-001

W minioną sobotę i niedzielę rozegrane zostały 2 turnieje  piłki nożnej o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Zawody rozegrano na boisku piłkarskim ze sztuczną murawą. 23 sierpnia do rywalizacji przystąpiły amatorskie drużyny piłkarskie w kategorii seniorów, natomiast dzień później drużyny młodzieżowe w kategorii do lat 16.

Do turnieju seniorskiego zgłosiło się 6 drużyn. Sędzia główny zdecydował o rozegraniu zawodów systemem z podziałem na 2 grupy. W grupie „A” rywalizowały drużyny: „Patałachy”, „4 Fun” oraz „Owned Time”, natomiast w grupie „B” drużyny: „Rezerwy”, „Przygraniczne Grajki”, „Malmeda Pany”. Po rozegraniu meczy grupowych 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, natomiast zespoły z trzecich miejsc spotkały się w meczu o 5 miejsce. W pojedynek najsłabszych drużyn z grup „A” i „B” zakończył się zwycięstwem 6:1 „Przygranicznych Grajków” z „Patałachami”.
Mecze półfinałowe przyniosły dużo więcej emocji, a wyniki były bardzo wyrównane. W pierwszym meczu o finał zmierzyły się ekipy: „4 Fun” i „Malmeda Pany”.  Minimalnie lepsi okazali się piłkarze „4 Fun” zwyciężając 5:4. W drugim półfinale „Rezerwy” walczyły z „Owned Time”. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, a wynik 1:1 oznaczał, że drugi finalista zostanie wyłoniony w rzutach karnych. Lepszą skutecznością strzałów z 9 metrów mogli się pochwalić piłkarze „Owned Time”, którzy zwyciężyli 4:2.
Mecz o 3 miejsce miał podobny przebieg, jak drugi półfinał. Po 20 minutach gry był remis 2:2, rzuty karne znów okazały się pechowe dla drużyny „Rezerwy”, której nie udało się wykorzystać ani jednego strzału, Dwa celne strzały dały zwycięstwo ekipie „Malmeda Pany”.
Finał zapowiadał się bardzo emocjonująco. Zmęczenie długim turniejem bardziej dało się we znaki drużynie „4 Fun”, której zawodnicy wyraźnie opadli z sił przegrywając aż 0:5 z „Owned Time”.

Następnego dnia przy deszczowej pogodzie do rywalizacji przystąpiły drużyny młodzieżowe. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn w tym jedna żeńska. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Najlepiej w tych warunkach spisała się drużyna „Dzieci jednego słońca”, która z kompletem punktów sięgnęła po Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Czorne Kotlety”, którzy w bezpośrednim pojedynku ulegli zwycięzcom 0:2. Walka o trzecie miejsce była bardzo zacięta i do ostatnich meczy szanse na podium miały ekipy: „Wydra Time”, „Wirtus Cow” oraz AS Flacon. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło drużynie „Wirtus Cow”, tuż za nimi uplasowały się zespoły „Wydra Time” oraz „AS Flacon”.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział, gratulujemy dobrej sportowej postawy, a najlepszym życzymy dalszych sukcesów!