Menu / szukaj

Sokółka będzie gościć biegaczy PEACE RUN – zapraszamy do biegu!!!

Print

W najbliższą środę i czwartek Sokółka będzie gościć biegaczy biegu PEACE RUN. Zawodnicy 6 sierpnia przekroczą przejście graniczne  w Kuźnicy Białostockiej i zatrzymają się na nocleg w Ośrodku nad Zalewem. 7 sierpnia punktualnie o godzinie 8:55 odbędzie się zbiórka osób chcących włączyć się do biegu na odcinku zalew – stadion(na koniec runda honorowa na bieżni). Po zakończeniu biegu na trybunach stadionu odbędzie się konferencja informująca o celach i idei biegu „Peace Run”. Około godziny 10:00 biegacze „Peace Run” wyruszą w dalszą drogę  w kierunku Dąbrowy Białostockiej-Lipska-Augustowa-Suwałk.

Z tego miejsca zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w biegu na odcinku Zalew Sokólski – Stadion, w ten sposób mogą Państwo wesprzeć biegaczy, zbiórka odbędzie się przed hotelem OSiR nad zalewem o godzinie 8:55

Zapraszamy!!!

Krótka informacja o „Peace Run” od organizatorów:

„Jest to bieg sztafetowy, niekomercyjny, bez nagród. Trwa około 8 godzin dziennie. Na trasie pomiędzy miastami zwykle biegnie 1 biegacz, eskortowany przez nasze samochody – 2 białe wany, oznaczone napisami PEACE RUN. Wszyscy biegacze ubrani są w koszulki z nadrukiem Peace Run. W granicach miast i ośrodków gminnych (po uzgodnieniu z lokalnymi władzami i policją) biegnie cała grupa uczestników Peace Run /10-16 osób/ oraz biegacze lokalni, trasą wytyczoną i zabezpieczoną przez władze danej gminy czy miasta, zwykle z czasowym ograniczeniem jednego pasa ruchu na ok. 20 minut. W ośrodkach tych zawsze jest planowane spotkanie w urzędzie miasta /gminy/ z lokalnymi władzami. W dużych miastach organizowane są najczęściej biegi na terenie jednego ośrodka sportowego lub rekreacyjnego, aby nie zakłócać ruchu drogowego. Trasa została ustalona tak, aby ominąć drogi szybkiego ruchu. W niektórych przypadkach nie jest to możliwe, bo nie ma innej drogi w tym rejonie. Jeśli nie uzyskujemy pozwolenia na dany odcinek drogi, uczestnicy przejeżdżają go samochodami. Dodatkowo informuję, że bieg ten odbywał się co 2 lata od 1985, w tym regularnie na terenie Polski, pod nazwą Peace Run /Bieg Pokoju/. Od 2005 roku bieg nosi nazwę Word Hormony Run i odbywa się co roku. Od 2013 powrócono do nazwy Peace Run. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów w czasie trwania biegu w Polsce, ani nie spowodowaliśmy żadnych zakłóceń ruchu drogowego.”