Menu / szukaj

Koncert Lady Pank na zakończenie Dni Sokółki 2014!

P1320098

Koncertem zespołu Lady Pank zakończyły się obchody tegorocznych Dni Sokółki. Trzydniowa impreza przysporzyła mieszkańcom Sokółki wielu atrakcji, szeroki program sprawił, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie w dziedzinie kultury, sportu i rozrywki.

Pierwszą atrakcją tegorocznych Dni Sokółki był Jarmark św. Antoniego. Ponad 30 straganów ustawiono w parku przed Kinem „Sokół”. Straganiarze oferowali rozmaite artykuły, od swojskich wędlin po dzieła sztuki oraz antyki. W międzyczasie na scenie ustawionej przed kinem odbywały się liczne pokazy i występy. Atrakcją wieczoru był premiera kina letniego i projekcja filmu „Wkręceni”.

Sobota rozpoczęła się od mocnego akcentu sportowego i 5 imprez sportowych, można było spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak:

-tenis stołowy,
-tenis ziemny,
-piłka siatkowa,
-piłka nożna,
-wyciskanie sztangi leżąc.


Organizatorzy nie zapomnieli też o starszych sympatyków sportu, zajęcia gimnastyczne dla seniorów poprowadziła uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Krystyna Danilczyk Zabawska.


Największą atrakcją tego dnia były pokazy kaskaderskie grupy „Moto Circus”. Ekstremalna jazda samochodem w wykonaniu kaskaderów zapierała dech w piersiach licznie zgromadzonych widzów. Jazda na dwóch kołach, przejazd przez ścianę ognia, kontrolowany poślizg z kaskaderem na dachu, zderzenia samochodów i wiele innych atrakcji przez ponad godzinę można było podziwiać tego dnia na stadionie OSiR w Sokółce.

Na zakończenie dnia odbyły się jeszcze koncerty zespołów rockowych oraz dyskoteka z DJ’em. Pomimo niesprzyjającej pogody występy artystów oraz dyskoteka cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie młodych mieszkańców Sokółki.

Ostatni dzień 3-dniowej imprezy rozpoczął się od występów na scenie lokalnych zespołów oraz uczniów i zespołów szkolnych. Spóźnienie kabaretu „Made in China” w nieznacznym stopniu zaburzyło porządek dnia. po godzinie 17 rozpoczął się mecz piłki nożnej „Metal Fach” vs „Reszta Świata”. Dobra zabawa, a także rywalizacja sportowa towarzyszyła temu spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty. Obie drużyny zagrzewane były do gry przez gorący doping kibiców. Po upływie regulaminowego czasu gry wynik wskazywał remis 5 : 5. Rzuty karne również nie przyniosły rozstrzygnięcia i po 7 kolejkach „karnych” organizatorzy postanowili zakończyć mecz remisem.

Po meczu zawodnicy obu drużyn udali się na bankiet, a na scenie swój występ rozpoczął kabaret „Made in China”. Zabawne gagi i skecze bawiły coraz to większy tłum ludzi. Zwiększająca się liczba widzów zwiastowała zbliżające się gwiazdy wieczoru, zespół Lady Pank. Wcześniej zaprezentował się sokólski zespół „Bad Falcon” wprowadzając widzów w świetną rockową atmosferę. Nieco po godzinie 21 rozpoczął się wyczekiwany przez gości koncert zespołu Lady Pank. Janusz Panasewicz i spółka porwali siedmiotysięczny tłum robiąc wspaniałe show. Nie zabrakło „starych” przebojów, takich jak: „Zostawcie Titanica”, „Du du”, „Na co komu dziś”, „Mała wojna”, „Zawsze tam gdzie ty”. Pojawiły się też utwory z najnowszych albumów zespołu: „Teraz”, „Strach się bać”, „Maraton”. Wspaniała atmosfera wśród bawiącej się siedmiotysięcznej publiczności dała się odczuć również gwiazdom. Na głośne prośby publiki o bis zespół odpowiedział aż 4 utworami!  Jeszcze długo po ostatniej piosence tłumy fanów głośno skandowały „Lady Pank!!!”, a przed garderobą zespołu ustawiały się długie kolejki po autografy.


Ostatnią atrakcją wieczoru był pokaz fajerwerków. Było to piękne zakończenie wspaniałych obchodów Dni Sokółki