Menu / szukaj

Młodzi siatkarze rywalizowali w turnieju o Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce

IMG_0799

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu 18 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych odbył się turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Do zawodów przystąpiło 12 dwuosobowych drużyn. Pierwsza runda turnieju przeprowadzona została w formie grup po 3 zespoły. Z każdej grupy po 2 zespoły awansowały do ćwierćfinałów, natomiast na przegranych czekały jeszcze mecze o miejsca 9-12.

Najciekawszy mecz ćwierćfinałowy odbył się pomiędzy drużynami Mateusz Galej/Karol Dowgiert i Michał Dorosz/Andrzej Sawicki. W zaciętym trzysetowym pojedynku lepsi okazali się ci pierwsi zwyciężając 2:1. Półfinały nie były aż tak emocjonujące i wyłoniły następujących finalistów: Krystian Kuklicz/Piotr Druć oraz Kamil Bohdan/Adrian Rakieć, a o trzecie miejsce: Mateusz Galej/Karol Dowgiert i Dominik Dominiak/Karol Czajkowski. Jednocześnie na sąsiednich boiskach rozgrywane były mecze o miejsca 9-12. W tej grupie drużyn najlepiej wypadli: Krystian Puzanowski/Kamil Korolczuk(miejsce 90), Marek Stasiulewicz/Kuba Kropiwnicki(10), tuż za nimi uplasowali się: Łukasz Harasiuk/Marcel Kropiwnicki (11) oraz Kornel Kropiwnicki/Mateusz Żukiewicz(12).

W meczu o 3 miejsce doszło do niecodziennej sytuacji, drużyna Mateusz Galej/Karol Dowgiert w pierwszym secie wygrali 11:0 i w drugiej partii pewnie prowadzili zmierzając po zwycięstwo. W tym momencie zmęczenie i spadek koncentracji wykorzystała drużyna Dominik Dominiak/Karol Czajkowski, którzy szybko odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli w tym secie. W trzecim decydującym secie podłamani przeciwnicy nie stawili większego oporu i przegrali mecz zajmując 4 miejsce.

Finał przyniósł jeszcze większe emocje. Po dwóch setach był remis. W decydującej części gry rywalizacja była bardzo zacięta. Walka punkt za punkt i brak wyraźnej przewagi żadnej z drużyn gwarantowała zaciętą końcówkę meczu. Tak też się stało, o zwycięstwie decydował jeden punkt zdobyty przez drużynę Krystian Kuklicz/Piotr Druć minimalnie gorsi okazali się Kamil Bohdan/ Adrian Rakieć – 2 miejsce.