Menu / szukaj

Zakręcona akcja!!!

DLOZI

Od pewnego czasu w Sokółce i okolicach słyszy się o „Zakręconej akcji”, która polega na zbieraniu plastikowych nakrętek (korków) po napojach, sokach, mleku, kawie, płynach, kosmetykach itp. Obecnie patronat nad akcją prowadzą Stowarzyszenie „Kładka” oraz OSiR Sokółka. Zebrane w ten sposób nakrętki zostają sprzedane do jednego z przedsiębiorstw w naszym województwie, gdzie są przerabiane m.in. na akcesoria ogrodnicze.

Dochód ze sprzedaży nakrętek z poprzednich edycji „Zakręconej akcji” został wykorzystany na organizację m.in. wyprawek szkolnych i paczek świątecznych dla dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin, w tym też dla dzieci niepełnosprawnych z naszej gminy i powiatu. W zależności od potrzeby i zgodnie ze statusem „Kładki” pieniądze trafiały też na leczenie ciężko chorych dzieci lub częściowe pokrycie kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do poprawy ich funkcji życiowych. W 2011 roku Stowarzyszenia „Kładka” wraz z Fundacją Warty i Kredyt Banku wygrała projekt, dzięki któremu przebudowano i odremontowano jedną z separatek na Oddziale Dziecięcym w Sokółce, jednocześnie powiększając ją o prysznic i dostosowując do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ten cel również zostały przeznaczone pieniądze ze zbiórki nakrętek. Z kolei w 2012 roku już całkowicie za pieniądze pozyskane ze sprzedaży korków „Kładka” wraz z OSiR-em wyremontowała świetlicę na tym samym oddziale oraz wyposażyła w nowe zabawki, telewizor i pufy. Na koniec odremontowano gabinet lekarski. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy od początku włączyli się do akcji. Teraz na przebudowę i remont czeka kolejna separatka oraz pozostałe sale chorych.

Aby przebudować, odremontować i wyposażyć separatkę potrzeba 12 tysięcy złotych. Póki, co dla „Kładki” brakuje 10 tys. Najprawdopodobniej jeszcze do wakacji będziemy mieć kolejne 2 tys. zł za kolejne nakrętki. Szpital nie pozostaje obojętny na nasze działania i w miarę możliwości finansowych pokrywa niektóre koszta remontu. W dalszym ciągu brakuje jednak sporej kwoty, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o włączenie się do „Zakręconej akcji” oraz w miarę możliwości wsparcie finansowe lub rzeczowe (np. farby, gładzie szpachlowe, akcesoria malarskie, armatura łazienkowa, glazura, terakota itd.).

Każdy z nas ma dzieci, wnuki, siostrzeńców, chrześniaków itd., dlatego każdemu z nas powinno zależeć na odremontowaniu i poprawie warunków bytowych na Oddziale Dziecięcym w Sokółce, gdyż nigdy nie wiadomo czy któreś dziecko z naszego najbliższego otoczenia tam nie trafi. Wiadomo od dawna, że w ładnym kolorowym, czystym otoczeniu wraca się do zdrowia szybciej. Zebrane nakrętki można zostawiać w większości szkół i przedszkoli w Sokółce, w Spółdzielni Mieszkaniowej na Osiedlu Centrum oraz na basenie.
Zbieranie nakrętek nic nas nie kosztuje, a innym bardzo pomaga.

Zainteresowani mogą również wesprzeć finansowo remont i poprawę warunków na Oddziale Dziecięcym w Sokółce. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia „KŁADKA” o nr: 08 2030 0045 1170 0000 0428 4070 z dopiskiem: „oddział dziecięcy”.