Menu / szukaj

Pierwszy Dzień Wiosny z Turniejem Piłkarskim Chłopców Szkół Gimnazjalnych „Przywitaj Wiosnę na Boisku”!

piłka nożnapiłka nożnapiłka nożna

P1290897

Drużyny piłkarskie gimnazjów z Sokółki oraz Kuźnicy Białostockiej przywitały pierwszy dzień wiosny turniejem „Przywitaj Wiosnę na Boisku”. Pogoda okazała się zgodna z nazwą turnieju, temperatura w okolicach 12 stopni Celsjusza i bezchmurne niebo to wymarzone warunki do gry o tej porze roku.

Do zawodów przystąpiły 4 zespoły:
-Gimnazjum nr 1 w Sokółce,
-Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce,
-Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce,
-Gimnazjum w Kuźnicy Białostockiej.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta, a przed ostatnimi meczami żadna z drużyn nie mogła być pewna swojego miejsca w tabeli końcowej. Remis w pojedynku Zespołu Szkół Integracyjnych z Gimnazjum nr 1 oraz wygrana Gimnazjum z Kuźnicy Białostockiej z Zespołem Szkół Ogólnokształcących sprawił, że z końcowego sukcesu mogli cieszyć się podopieczni Ireneusza Panasewicza drużyna ZSI w Sokółce wyprzedzając o jeden punkt Gimnazjum w Kuźnicy Białostockiej. Trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Sokółce, a czwarte Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe, trzy najlepsze zespoły otrzymały medale, a zwycięzcy puchar fundatorami nagród była Akademia Sportu Falcon Sokółka. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce ufundował statuetki dla najlepszego piłkarza turnieju, którym okazał się Jakub Łysika oraz najlepszego strzelca, zdobywcy 7 bramek Ernest Słoma.

Głównym organizatorem turnieju jest Akademia Sportu Falcon.