Menu / szukaj

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

P1280300

16 grudnia na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział ponad 40 pływaków ze specjalnych ośrodków wychowawczych oraz stowarzyszeń zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wspólnie Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Mirosław Bielawski oraz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko. Zawody składały się z konkurencji typowo pływackich oraz rekreacyjnych. Osoby dobrze radzące sobie w wodzie mogły wziąć udział w wyścigach na dystansach 25 i 50 metrów w stylach: klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym.
Wśród konkurencji rekreacyjnych rywalizowano w chodzie po dnie na dystansie 15 metrów oraz w chodzie z zanurzeniem (również dystans 15 metrów).

Wielu zawodników pomimo problemów z pełną sprawnością wykazało się ponadprzeciętnymi umiejętnościami pływackimi oraz wielką wolą walki. Każdy z uczestników mistrzostw otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom, najlepsi zostali nagrodzenie medalami. Każdy z Ośrodków i Stowarzyszeń biorących udział w zawodach otrzymał pamiątkowe upominki.

Po zakończeniu zawodów na wszystkich pływaków czekał poczęstunek.

 

Do pobrania: Wyniki mistrzostw województwa podlaskiego w pływaniu osób niepełnosprawnych