Menu / szukaj

Turniej tenisa ziemnego z okazji Święta Niepodległości!

tenis

W niedzielę 10 listopada na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce odbył się turniej tenisa ziemnego o Puchar Dyrektora OSiR z okazji Święta Niepodległości. Nienajlepsze warunki atmosferyczne nie odstraszyły tenisistów. Do zawodów zgłosiło się aż 10 zawodników z Sokółki oraz Czarnej Białostockiej. Turniej rozegrany został systemem pucharowym.

Turniej rozpoczął się o godzinie 11, ciemne chmury zwiastowały rychłe opady deszczu. I już w połowie pierwszej rundzie grę zawodnikom utrudniał deszcz. Lecz gra była kontynuowana, żaden z zawodników nie zdecydował się na przerwanie meczu. Na szczęście już po 20 minutach pogoda poprawiła się, a łyk gorącej kawy przygotowanej przez organizatorów z pewnością dodał energii tenisistom.

Ponad 3 godzinne zmagania(10 meczy) obfitowały w wiele długich i interesujących akcji. Szczególnie interesujący był mecz finałowy, w którym zmierzyli się Stanisław Sacharczuk i Piotr Borowski. Początek meczu to zdecydowana dominacja Piotra Borowskiego, szczególnie przy własnym serwisie ten zawodnik był nie do zatrzymania i szybko osiągną przewagę 4:0. Od tego momentu serwis Piotra nie był już tak pewny, w pierwszym podaniu coraz częściej przytrafiały mu się błędy a drugi serwis nie był już tak mocny. Stanisław Sacharczuk konsekwentną grą stopniowo odrabiał straty i doprowadził do 3:5. W kolejnym gemie zagrywka była po stronie Piotra Borowskiego i w dalszym ciągu popełniał błędy(3 auty z rzędu w pierwszym podaniu). Przy wyniku 40-30 (trzecia piłka meczowa) wszyscy oczekiwali kolejnej mocnej zagrywki Piotra. Ku zaskoczeniu przeciwnika i kibiców młody tenisista popisał się celnym skrótem tuż za siatkę. Zaskoczony rywal nie zdołał w porę zareagować i mecz zakończył się wynikiem 6:4. Również mecz o 3 miejsce był bardzo wyrównany i przyniósł wiele emocji. W tym pojedynku minimalnie lepszy okazał się Maciej Koperski wygrywając 7-5 z Danielem Grynczelem.