Menu / szukaj

Wyniki Orlik Volleymania

16938_orlik_volleymania

W dniu 16 września na boisku Orlik w Sokółce odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania w kategorii chłopców z rocznika 2000 i młodsi. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych (podmuchów wiatru i padających z drzew liści) udało się rozegrać turniej. Do zawodów przystąpiło 11 zespołów z Sokółki, Białegostoku oraz Kleosina.

Ze względu na warunki atmosferyczne oraz dużą liczbę zgłoszonych drużyn organizatorzy zdecydowali się na rozegranie turnieju systemem pucharowym, a mecze rozgrywane były do jednego seta do 15 punktów. W specjalnie ustawionym obok boiska namiocie zawodnicy mogli się poczęstować słodką bułeczką oraz gorącą herbatą oraz wodą.

Zdecydowanymi faworytami rozgrywek byli siatkarze BAS’u Białystok. Chociaż pozostałe zespoły nie poddały się i walczyły z całych sił, to jednak Białostoczanie zdecydowanie zwyciężyli w całym turnieju, pokonując w finale drużynę z Kleosina. To właśnie te dwie drużyny wywalczyły awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Na 17 września zaplanowano turniej eliminacyjny Orlik Volleymania w kategorii dziewcząt z rocznika 2000 i młodsze. Niestety ulewne opady deszczu zmusiły organizatorów do przeniesienia zawodów z boiska Orlik na halę sportową Szkoły Podstawowej nr1 w Sokółce. Do turnieju zgłosiło się 13 zespołów z Sokółki, Kleosina, Malawicz Dolnych, Suchowoli, Starej Kamionki.Tak duża liczba drużyn sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się na rozegranie turnieju systemem pucharowym, a mecze rozgrywane były do jednego wygranego seta do 15 punktów. Wszystkie zawodniczki podczas turnieju mogły liczyć na poczęstunek pączkiem oraz wodę.

Przed turniejem żadna z drużyn nie była zapowiadana na faworyta. Tak też się stało i niemal wszystkie mecze były bardzo zacięte i do końca trudno było przewidzieć kto zwycięży. Do finału udało się awansować drużynom Gimnazjum nr1 w Sokółce oraz SP Kleosin. W finale zdecydowanie lepiej zaprezentowała się drużyna z Kleosina. Oba zespoły awansowały do rozgrywek makroregionalnych.