Menu / szukaj

Półfinały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików

plaza

W miniony lipcowy weekend nad miejskim Zalewem Sokólskim zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Polski w Siatkówkę Plażową Młodzików. W zawodach wzięły udział czołowe drużyny chłopców z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Oficjalne, uroczyste rozpoczęcie turnieju odbyło się w sobotnie południe- otwarcia imprezy sportowej dokonał sam wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko.

W pierwszym dniu sportowych zmagań uczestnikom imprezy towarzyszyła doskonała pogoda do grania, świeciło słońce jednak nie doskwierał upał. Młodzi zawodnicy toczyli siatkarskie boje do dwóch wygranych setów- do 21 punktów dwa pierwsze oraz ewentualny tie- break do 15. Równocześnie rozgrywano dwa mecze na doskonale przygotowanych boiskach piaskowych. Kibice zaopatrzeni w krzykacze-gadżety Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej dzielnie dopingowali swoich faworytów z trybun. Prowadzący imprezę- DJ zachęcał ludzi do wspólnej zabawy i uczestnictwa w konkursach związanych z tematyką piłki siatkowej. Nagrody zostały sponsorowane przez METAL-FACH. Przyjemnym akcentem, przerywnikiem w zmaganiach piłkarskich, „cieszącym oko” kibiców był popis umiejętności tancerek wykonujących Zumbę. Natomiast pragnienia walecznych uczestników imprezy gasiła woda „AUGUSTOWIANKA”.

Po pierwszym dniu, pełnym sportowych wrażeń wszyscy z niecierpliwością oczekiwali niedzielnego rozstrzygnięcia zawodów. Zachmurzone niebo oraz niewielki deszcz nie ostudziły emocji towarzyszących zawodnikom oraz trwających przy nich wytrwale- kibiców. Finałowy mecz o najwyższe miejsce na podium rozegrały drużyny z Jastarni i Nakła. Po wielkiej, wyrównanej walce lepszymi okazali się zawodnicy z Jastarni, wygrywając z chłopakami z Nakła w setach 2:0. Zgromadzona publika nagrodziła ich ogromnymi brawami i radosnymi okrzykami. Brąz wywalczyli zawodnicy z Olsztyna. Uroczystego uhonorowania mistrzów turnieju (wręczenia pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych) dokonali Dyrektorzy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Mirosław Bielawski i Piotr Rygasiewicz oraz Jarosław Kutikow – Koordynator do spraw siatkówki plażowej POZPS.  Po oficjalnym zakończeniu dekoracji wszyscy uczestnicy mistrzostw- sportowcy, trenerzy, sędziowie oraz organizatorzy zostali uwiecznieni na wspólnej, grupowej fotografii.