Menu / szukaj

Majówka z Siatkówką edycja VII.

Jedną z imprez rozpoczynających Europejski Tydzień Sportu była VII. edycja turnieju siatkówki plażowej „Majówka z Siatkówką”. Rywalizacja siatkarzy plażowych nad zalewem w Sokółce przyciągnęła w tym roku 15 znakomitych par z województwa podlaskiego oraz spoza jego granic.

Przed rozpoczęciem zawodów zdecydowanymi faworytami były pary Sebastian Wójcik/Sebastian Romańczuk oraz Andrzej Ignaciuk/Janusz Ignaciuk. Oczywiście pozostałe drużyny nie zamierzały poddać się bez walki. Para Wójcik/Romańczuk bez większych kłopotów awansowała do półfinału pokonując takie pary, jak: Rogowicki/Kuźma, Koc/Kłusek, Ostaszewski/Bernatowicz. Natomiast bracia Ignaciuk po zwycięstwach nad Chałko/Netter, Groblewski/Turzyński, w walce o półfinał natrafili na parę Karniłowicz/Abdel-Aziz. W tej konfrontacji „bracia” musieli uznać wyższość młodszych przeciwników. Rozgrywki w „systemie brazylijskim” (druga porażka eliminuje z turnieju) sprawiły, że o półfinał para Ignaciuk/Ignaciuk musiała walczyć z drużyną Półtorak/Gabryl. Tym razem bracia pewnie zwyciężyli i awansowali do półfinału gdzie czekali już na nich Romańczuk/Wójcik. Po bardzo zaciętym pojedynku obydwu faworyzowanych par „bracia” musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników i pozostała im walka o 3 miejsce. W drugim półfinale Karniłowicz/ Abdel-Aziz pewnie pokonali parę Ostaszewski/Bernatowicz. Mecz o 3 miejsce nie przyniósł żadnych niespodzianek i pewnie po brązowe medale sięgnęli bracia Ignaciuk.
Finał miał bardzo emocjonujący przebieg w pierwszym secie sytuacje zdecydowanie opanowali faworyzowani Romańczuk/Wójcik. W kolejnej partii para Karniłowicz/Abdel-Aziz pokazała charakter, przejęła inicjatywę i zwyciężyła. W decydującym secie Romańczuk/Wójcik zdecydowanie opadli z sił i ulegli będącym na fali młodszym zawodnikom. W taki sposób dość niespodziewanie po zwycięstwo w VII. edycji „Majówki z Siatkówką” sięgnęli Artur Karniłowicz i Amir Abdel-Aziz.
Najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Mirosław Bielwski oraz jego zastępca Piotr Rygasiewicz.